Problem z "Dokumentami" i profilami kolorów

Witam wszystkich.

Mam dwa nurtujace mnie pytania dotyczace nowego systemu.

  1. W windows XP byla mozliwosc przeniesienia na np. innna partycje calego folderu Moje Dokumenty, wraz z podfolderami, odniesieniami i sciezkami dostepu. Po prostu “info” o moich dokumentach na dysku C przestawalo istniec.

W Viscie takze mamy niby taka mozliwosc, tylko ze tu tak jak wiemy nie mam juz Moich dokumentow, a folderem nadrzednym jest folder z nazwa uzytkownika, w ktorym mamy podfoldery Muzyka, Obrazy, Dokumenty, Kalendarzx, Kontakty, etc. Wiem ze mozna przeniesc kazdy z osobna, ale to nie zalatwia sprawy, bo np save game do nowo zainstalowanej gry i tak wewali sie do folderu uzytkownika na dysk C, tak samo odnosniki nadal kieruja w to miejsce. Jak dla mnie porazka.

Pytanie czy istnieje jakis sposob na zalatwienie tego jak w Win XP, czyli chyba przeniesienie folderu wraz z odnosnikami , informacjami na inny dysk?

2)A tu kwestia kolorow i profili ktore mozemy ustawiac w win Vista. Tu jest maly problem z zachowaniem oryginalnej kolorystyki obrazow. Prawidlowo obraz powinien wygladac tak (podglad explorera, podglad WMP, widok w Win XP)

ae692c3e5b6140adm.jpg

A tak, obraz wyglada w “Galeria fotografii systemu Windows”, jak widac kolorystyka beznadziejna.

1143bed6b4ccc0a2m.jpg

Czy ktos orientuje sie jak uzyskac w galeri taka same wlasciwosci barw jak w reszczcie oprogramowania, by obrazy wygladaly tak samo?