Problem z dołączeniem animacji w WebSite X5 Smart

Zrobiłam stronę programem WebSite X5 Smart, animację w Serif 3DPlus 3.0. Chciałam ją wstawić ale jest problem bo w WebSite X5 mogę dołączyć tylko pliki typu Adobe Flash Animation(*.swf), a ten, który mam (miał być jako logo strony) to typ pliku Serif 3DPlus. Da się to jakoś zrobić?

to zapewne jakiś wewnętrzny typ pliku dla tego programu, musisz w jakiś sposób (najprawdopodobniej w opcjach programu) skonwertować to na animację obsługiwaną przez przeglądarki internetowe (*.gif bądź *.swf). poszukaj w menu file czegoś w rodzaju save for web, save optimalized, ewentualnie w save as… zobacz czy nie możesz zmienić formatu pliku

Spróbuję wyjaśnić dokładniej: jako,że jestem na razie “zielona” w html, zainstalowałam program z PCWK WebSite X5 Smart Edition. Przypadł mi do gustu bo próbowałam innych jak Nvu itp. ale miałam problemy. Zrobiłam stronkę ale chcąc wykonać logo skorzystałam z innego programu zamieszczonego w KŚ, Serif 3DPlus. Nie mam pojęcia jak w prosty sposób zmienić format pliku (.3dd) na obsługiwany format (*.swf)?

użyj opcji “save as…”/“zapisz jako…” i wybierz *.swf

Gdyby to było takie proste… logo zapisuje sie jedynie w formacie

* .3dd, a dołączyć do strony można tylko jako * .swf i tu jest pies pogrzebany. Dwa dni się zastanawiam i juz mnie trafia…przejrzałam net, niczego znaleźć nie mogę na ten temat.

Tak wygląda okno WebSite X5, można skorzystać tylko z czterech możliwości zapisania plików

websitevn0.th.jpg

flashpp5.th.jpg

Możliwość zapisania w Serif 3D Plus

logooi4.th.jpg

lub jako export file

3dplusjl8.th.jpg

Próbowałam,zgodnie z info w gazetce zapisać jako PNG ale niestety nic z tego.

no a jako gif? gif również obsługuje animacje i jest odczytywany przez przeglądarki

w Serif 3D Plus przy zapisywaniu animacji/loga wybierz “Wszystkie pliki” i zapisz np. “animacja.swf” tyle :wink: