Problem z domową siecią LAN

Jak w temacie. Połączyłem 2 kompy kablem typu skrętka. Konfigurowałem najpierw przez automatyczną konfogurację w winie XP. Ale coś było nie tak. Później zabrałem się za konfigurację ręczną i tam traba wpisać adres ip dla pierwszego kompa: 192.168.0.1 i 255.255.255.0 a dla drugiego: 192.168.0.2 i 255.255.255.0. Czy te adresy są poprawne? Jak tak to dlaczego na kompie 2 (z Vistą) jest napisane:" sieć z ograniczeniami lub niesklasyfikowana"? Kompy poprostu się nie widzą. Co mam w tej sytuacji zrobić.

Ta sama grupa robocza?

Włączone udostępnianie plików??

Firewall włączony lub skonfigurowany??

Jak mówi tomik68 - sprawdź te ustawienia :slight_smile: Poza tym jeszcze w drugim kompie ustaw adresy DNS na 192.168.0.1 :slight_smile:

DNS 192.168.0.1 nie bardzo rozumiem co szanowny przedmówca PAXER chce uzyskać każąc szukać w tej lokalizacji nazw stron www …więcej na temat DNS np na http://pl.wikipedia.org/wiki/DNS … ale może się mylę :smiley: w końcu uczymy się przez całe życie a nuż to dobry sposób na rozwiązanie problemu !!

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

ja też zmieniłem adres DNS na 192.168.0.1 i teraz kompy sie widzą :hurra:

no i proszę :smiley: u kolegi KRZYSIEK11-1992 pomogło a ja się wymądrzam wikipedią :oops: CZŁOWIEK UCZY SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE — Brawo dla PAXER !!

Ale ip dns mam zmienić na obu kampach czy tylko na 1 ?