Problem z domyslnym ustawieniem odtwarzania audio

Witam wszystkich. Mam problem ktorego nie wiem jak rozwiązać. W komputerze mam zainstalowany win xp professional bez sp1 jakis czas temu szlak trafił windows media playera 8.0 - przeestał odtwarzać pliki audio. Z pewnych przyczyn zainstalowałem sobie winamp 5 full i chciałem uzywać go jako domyslny odtwarzacz plikow audio oraz mpeg. W winampie przy instalacji i po w jego ustawieniach jest zaznaczone aby on odtwarzał mp3 itd. Niestety to niedziałało nadal po kliknieciu na plik włąćzał się WMP. Zaznaczyłem przez menu kontekstowe windowsa aby otwierał tego typu pliki za pomoca winampa i tez nie pomoglo. postanowilem pousuwac co sie da z plikow WMP zainstalowanych an windzie. Po usunieciu WMP nadal mam problem mimo ze nie ma z czym łączyc bo WMP już nie ma. Teraz po dwukliknieciu na plik mp 3 włącza mi się folder użytkownika systemu w Documents and setings. Troche sie rozpisałem ale mam nadzieje że ma ktos jakis pomysl co z tym fantem zrobic. Dodam jeszcze ze przeczyscilem po wywaleniu (pewno tylko czesciowym ) WMP rejestr programem jv 16. Prosze o porade jak zrobic abym winamp stał sie rzeczywiscie domyslnym odtwarzaczem i zebym mogl otwierac pliki kliknieciem a nie przez “otworz z…”

Zobacz:

Start -> Panel Sterowania -> Opcje folderów -> Typy plików

Tu odnajdź mp3 i masz niżej otwierane przez…

Jaka aplikacja jest ustawiona? Jeśli co innego niż winamp, dajesz zmień i wskaż winampa, z zaznaczonym kwadracikiem zawsze do tego typu

Klikasz również zaawansowane (lekko niżej) i patrzysz, jakie operacje są możliwe dla tego typu plików. Powinno być (wszystkie wpisy WMP wywal):

Play in Winamp ma być pogrubione, a to znaczy tyle, że jest to domyślna akcja dla tego typu plików… Jeśli nie jest pogrubiona, klikasz raz na nią i po lewej wciskasz ustaw domyślną

Działa?

Jasne że mam pomysł. Wchodzisz w:

Panel Sterowania

Opcje Folderów

Przechodzisz do zakładki Typy plkiów i ustawiasz za pomocą jakiego programu mają być otwierane pliki typu mp3, mpg, wav… itp itd

Witam!

Microsoft zadbał o to aby WMP otwierał się jako pierwszy i dodał do ścieżki

w skrócie końcówkę \prefetch1

Możesz ją usunąć z WMP i dodać do skrótu taką samą w WINAMP.

Klikasz na WMP ppm\właściwości i otwiera się okno,następnie klik na znajdź element docelowy i znowu klik na WMP z okna widzisz skrót na górze i go modyfikujesz.

Dzięki Wielkie Squeet i Bartekn! Pomogło. Temat uważam za zamknięty.