Problem z dostawcą internetu


(Krzyk1987) #1

Siema, mam problem trochę nietypowy a mianowicie:

Od 4 listopada b.r. zostały wprowadzone ograniczenia ilości jednoczesnych sesji generowanych przez pojedynczego użytkownika do 300 w sieci w Inowrocławiu. Nie ogranicza to w zaden sposób działania łączy internetowych natomiast ma zapobiec niekontrolowanemu generowaniu duzych ilości sesji zapychających łącze użytkownika lub innych użytkowników sieci. Ma zapobiec ograniczeniu działania wirusów sieciowych lub celowemu generowaniu dużej ilości pakietów. Jednocześnie bedzie to miało wpływ na wykorzystanie połączeń p2p u osób, które generują duże ilości połączeń. Jest to mało skuteczne ze względu na zapychanie łącza i obniżanie rzeczywistej transmisji danych. Jeżeli pojawią się poważniejsze problemy niż upuszczanie sesji powyżej 300 prosimy o ich zgłaszanie. Wyjątkiem są sieci bezprzewodowe, które są w trakcie przebudowy i nie posiadają ograniczeń ilości sesji.

Taki tekst pojawił się na stronie mojego dostawcy internetowego. Razem ze znajomymi uważamy, że jest to ograniczanie łącza a punkt w umówie z dostawcą mówi, że “ograniczanie łącza przez dostawce może zobowiązywać odbiorcę do wypowiedzenia umowy bez żadnych konsekfencji”.

Zgadzacie sie z nami, jakie jest Wasze zdanie?


(Zbych ) #2

skoro taki zapis istnieje w umowie możesz bez żadnych konsekwencji rozwiązać umowe ze swoim dostawcą , co do ograniczenia sesji zgadzam sie z dostawcą , zrobił to nie dla swojego dobra a dla Waszego czyli użytkowników sieci , niektórzy nie znają umiaru w korzystaniu z programów P2P i ciągną bez opamiętania co popadnie co powoduje znaczne obiciążenie sieci uniemożliwiając “normalne” kożystanie z sieci


(Krzyk1987) #3

No to, to co zrobił jest powodem do zerwania umowy czy nie ???

Poza tym u nas jest coś takiego jeszcze jak sieć wewnętrzna i mamy na niej postawiony dość duży, miejscoby hub dc i dzięki ich ograniczeniu ludzie nawet nie mogą pobrać listy z plikami, która ma kilka kilobajtów, więc raczej nic nie usprawnili a wręcz pogorszyli. 300 sesji to za mało do ściągania, zresztą jak ktoś ściągał bez opamiętania to mu się modem zapychał. Teraz nawet nie można otowrzyć sobie kilku stron naraz, żeby się załadowały, bo przy 5-ej wyskakuje już błąd, ze nie mogła być otwarta.


(Proph3t) #4

i tu hub jest powodem Waszych problemów wszystko przez niego przechodzi wieć nie ma co się dziwić że są błedy i problemy, a co do umowy to spokojnie można zerwać.