Problem z dostępem do partycji

Witam, mam pewien problem. Brat bawił się zakładką “Zabezpieczenia” w menu kontekstowym partycji D:\ i odciął dostęp wszystkim użytkownikom. Działał niestety z konta administratora. Czy jest jakiś sposób aby powrócić do poprzedniego stanu i przywrócić dostęp do partycji?

Liberator ,

prawoklikiem klikasz na partycję, właściwości, zakładka zabezpieczenia, przy grupie użytkownicy wystarczy dać odpowiednie uprawnienia, i wszystko :wink:

Gdyby o było tak proste, nie pisałbym tu z prośbą o pomoc :slight_smile: Modyfikacja zabezpieczeń też jest zablokowana. Gdy włączę zakładkę Zabezpieczenia, wyświetla się informacja że nie posiadam uprawnień do zmian zabezpieczeń. Czy reinstalacja systemu zresetuje ustawienia dostępu?

Liberator ,

z jakiego konta próbujesz dokonać tych zmian ?

Z konta administratora czy z konta zwykłego użytkownika ?

Takie operacje wykonujemy zawsze na koncie administratora.

Oczywiście, że działam z konta administratora. Brat zatwierdził widocznie tą blokadę dostępu dla całej grupy Administratorzy i teraz nikt nie ma dostępu do dysku D:, nie ma również sensu tworzenie nowych kont administratorskich, bo one dziedziczą uprawnienia po koncie, z którego są tworzone. Czytałem, że jest coś w rodzaju nieaktywnego, wbudowanego konta Super Administratora, aktywowałem je ale spod niego również nie miałem dostępu do partycji D:. Nie dałoby się na przykład utworzyć jakoś zewnętrznie konta Administratorskiego, które nie dziedziczyłoby uprawnień?

Ehh na moje nie jest możliwe żeby nie było wyjścia awaryjnego. Z głowy nie powiem, coś chyba się robiło w zaawansowanych opcjach zabezpieczeń.

Tak głośno myślę czy podpięcie dysku pod inny komputer z systemem Windows nie pomoże nadać praw na te partycje…“nieaktywny Windows to nie działające w pełni mechanizmy strzegące uprawnień :D”

Hm, nie mam innego kompa ze złączem na SATAII, ale rzecz warta spróbowania jak wszystko inne zawiedzie, dzięki za sugestię :slight_smile:

Edit:

Problem rozwiązałem. Należało z tego ukrytego konta administratora przejąć na własność wszystkie pliki znajdujące się na dysku D:\ co pozwoliło na uzyskanie dostępu do modyfikacji zabezpieczeń. Dzięki za zainteresowanie :slight_smile: