Problem z dostępem do plików

Witam wszystkich*** chciałbym zgłosić iż mam następujący problem. Otóż na jednej z partycji mojego komputera pojawiła mi się blokada dostępu do plików które są w folderach. Mój dysk jest podzielony na 3 partycje: jedna systemowa i dwie na dane. Na jednej partycji wszystko jest ok tzn gdy klikam na dany folder to sie otwiera i moge kozystac z pliku, który się w nim znajduje. Inaczej sprawa się ma na drugiej partycji , gdy klikam na dany folder wyskakuje okno z kometazem ‘‘plik nie jest dostępny- odmowa dostępu’’ nie rozumiem co się mogło stać?! było wszystko ok. Dodam jeszcze że postawilem system od nowa, ale nie jestem pewien czy to ma wpływ. Taka sama sytuacja miała miejsce gdy podłączyłem moj dysk do innego komputera, tez nie miałem dostępu do plików, (na tej samej partycji oczywiście)gdy podłączyłem dysk z powrotem do swojego komputera wszystko było ok! Postanowiłem że zainstaluję sobie system od nowa XP oczywiście , gdy juz to zrobiłem i powgrywalem wszystkie sterowniki, chcialem obejzec jakis film ale niestety nie uzyskalem dostępu. Mylalem ze jest jakis wirus, ale nie, naprawilem narzedziem systemowym całą partycje i tez nie pomogło. Problem ten dotyczy tylko jednej partycji ( na pozostałych dwuch wszystko jest ok!!) i tylko plików które sa w folderach. Ze wszystkich innych plików które nie są w folderach mogę kożystac bez zadnych ograniczeń. Mam nadzieje iż nie bede musiał formatowac partycji i tym samym stracic pliki które zapisane są w tych folderach do których nie mam dostępu. Proszę o pomoc*** z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie*** Mariusz

Ma wpływ. To, że przeinstalowałeś system to jedyna przyczyna kłopotów z dostępem do plików / folderów utworzonych w poprzedniej instalacji systemu.

Aby odzyskać dostęp musisz przejąć sprawiające kłopoty foldery/pliki na własność i potem ewentualnie nadać sobie do nich pełne uprawnienia. Jeśli ten XP to Home Edition, musisz to robić po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym.

P.S. Mam nadzieję, że nie szyfrowałeś tych plików (nie mają one zielonego koloru w Eksploratorze). Bo jeśli tak i jeśli nie wyeksportowałeś przed formatem partycji systemowej kluczy prywatnych potrzebnych do odszyfrowania - możesz spokojnie usunąć te pliki. Są nie do odzyskania.

dziękuję bardzo za podpowiedz. faktycznie musialem wszystko od nowa ustawiac i nadawac uprawnienia. choc przyznam ze nie pierwszy raz instalowałem system , ale ten przypadek zdazyl mi sie pierwszy raz. ale dziekuje poszperalem troszke w uprawnieniach i zadzialalo. Pozdrawiam****