Problem z dostępem przez SSH


(Szafirek22) #1

Witam. Najpierw przedstawię może moją sieć. Internet mam radiowy i nie mam stałego ip. Łącze się za pomocą routera TPLink z softem DD-WRT który działa jako klient Wifi i z tego routerka po Lanie są podłączone 3 komputery. Tu wszystko śmiga internet jest na wszystkich kompikach. Do tego Tp Linka mam jeszcze podłączony router BlackBox działa jako Ap i tu również jest Net.

I mam starego kompa na który wgrałem sobie Ubuntu Server. I jak podpinam go pod TpLinka przez Lan to moge się połączyć przez SSH.

Ale jak bezprzewodowo z tym drugim routerem to nie moge się połączyć przez SSH.

I tu moje pytanie jak to skonfigurować bym miał dostęp przez SSH ?


(roobal) #2

Ten router co robi za AP, nie przydziela przypadkiem komputerowi z Ubuntu adresu IP z innej podsieci? Jeśli tak, to możesz przekierować pakiety na ten adres i wówczas łączysz się na adres jaki przydzielany jest routerowi, który robi za AP na porcie SSH (na przykład 192.168.1.1:22, zakładając że Ubuntu dostaje adres 192.168.2.1 - na ten adres robisz przekierowanie), albo jeśli router ma taką możliwość, stworzyć połączenie mostkowane, wówczas router będzie przydzielał adresy z tej samej podsieci. Napisz jaką masz adresację na obu routerach.

Pozdrawiam!


(Szafirek22) #3

A więc tak router pierwszy router łącze sie z Nim na 192.168.3.1(Tplink) a drugi na 192.168.2.1(Blackbox).

Więc przydziela Ip z innnej podsieci.

Przekierowałem port i działa dzieki za pomoc :slight_smile: