Problem z drugim dyskiem przy instalacji systemu

Witam!

Mam problem z drugim dyskiem, a mianowicie komputer go nie znajduje. W Bios’ie są dwa dyski, podczas formata jeden, a po formacie (którymś z kolei) są dwa lub jeden. Za każdym razem podczas włączania wyskakuje okienko na parę sekund skanowanie/szukanie urządzeń ,NONE RAID i model dysku (mało informacji ponieważ okienko to tylko mignie i znika).Prawdopodobnie ten dysk który jest znajdywany jest zepsuty i chciałbym go odłączyć, ale wtedy komputer twierdzi, że nie ma żadnego dysku.Co powinienem zrobić? Szukałem już toche w BIOS’ie, ale nic nie znalazłem. Proszę o szybką odpowiedź ponieważ nie wiem jak długo komputer pochodzi. :frowning:

Odłącz fizycznie (przewody!) dysk, na którym nie ma być systemu i zainstaluj system na pozostałym (jedynym i pewnym technicznie!) dysku. Dopiero po zainstalowaniu systemu podłącz drugi dysk, jeśli koniecznie chcesz go mieć (lub dla sprawdzenia). Dopiero po tych wszystkich czynnościach sprawdź, czy BIOS widzi dwa dyski twarde i czy są te dwa także widoczne w Zarządzaniu systemem (czy mają przydzielone litery?).

PS. Nie wykluczone, że masz jakieś błędy w ustawieniu BIOSa, dlatego warto w nim wejść w pozycję “Load Optymized (Optimal) Defaults” (Enter), potwierdzić ją i zrestartować komputer.

Poza tym, dyski powinny być prawidłowo podłączone do płyty głównej. Nie napisałeś jakie to dyski, SATA czy ATA? A może mieszane? To wszystko jest bardzo ważne.

W tym problem, że próbowałem zrobić tak jak mówiłeś i wtedy komputer mi go nie znajduje przy formacie(jest napis że nie ma podłączonego żadnego dysku). A z drugą radą zaraz spróbuje. A poza tym na tym dobrym dysku jest wgrane oprogramowanie i kiedy czasami włącza się komputer po formacie na tym dobrym dysku to w dyskach są dwa oprogramowania, a w właściwościach tylko jedno.

maniakcar ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dzięki za rady już wiem co trzeba było zrobić. :lol:. W biosie musiałem zmienić w ustawieniach RAID na NONE RAID i zrobić formatowanie systemu.