Problem z drukarką Brother 145 C

Witam! Mam następujący problem: po wymianie czarnego tuszu na nowy (zamiennik) drukarka ( brother 145c) nie drukuje w tym właśnie kolorze. Pokazuje natomiast max poziom czarnego tuszu. Zrobiłam druk testowy, potem czyszczenie , które nic nie dało - dalej jakby nie pobiera czarnego tuszu. Poradźcie czy od razu jechać z drukarką do serwisu , czy jeszcze mogę sama coś zrobić? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Cześć! Tak się składa, że ja również mam podobny problem tylko z modelem DCP-150 C. W przypadku mojej drukarki błąd druku występuje na wszystkich kolorach już od jakiegoś czasu. Żeby tego było mało program nie pokazuje poziomu tuszu (niby bajer ale przydatna rzecz bo mniej więcej wiadomo kiedy tusz się skończył). Bywa, że drukarka drukuje dobrze ale zdarza się również, że są kłopoty wynikające z bladego druku lub “wyrzucania” przez sprzęt pustych kartek. Ja po prostu czyszczę ją dwa a nawet trzy razy i jakoś się tam przeczyści jednak co to za praca z takim urządzeniem? Nie miałem wcześniej czasu, jedynie dzwoniłem do Brothera i powiedzieli mi jedynie jakieś tam kody firmowe dzięki którym mogę zrobić “maksymalne” czyszczenie. Oczywiście nie udało mi się… Sprzedawca powiedział natomiast, że nie powinno się używać nieoryginalnych tuszy ale wcześniej sam mi je sprzedawał i nie protestował. Wydaje mi się (ale to moje indywidualne zdanie), że wysyłając drukarkę do serwisu można nabawić się niezłych problemów bo raczej im się to nie spodoba żeby używać nieoryginalne tańsze zamienniki. Wiem, że nie odpowiadam na pytanie lecz dołączam się do usera “mikomiko” który poruszył ten temat. Tak się składa, że ja też miałem dziś pisać w sprawie drukarki i poradzić się osób bardziej obeznanych w temacie. Pozdrawiam! !!