Problem z drukarką Brother DCP 135C

(system) #1

witam i pozdrawiam

posiadam drukarkę wielofunkcyjną Brother DCP 135C. Próbuję zainstalować sterowniki do skanowania jednakże postępują zgodnie z instrukcją nie przechodzę etapu kreatora. Wyłączam najpierw drukarkę , odłączam kabel USB i nie da rady.

Żeby było śmieszniej już raz zainstalowałem cały program i działał, teraz przy nowym "full legal' XP dział tylko jako drukarka i nie pozwala wgrać z płyty opcji [programów] do skanowania

pozdrawiam i z góry dziękuje za porady

Longman

(system) #2

A czy teraz na tym świeżo postawionym systemie, przed zainstalowaniem drukarki nie instalowałeś jakiś charakterystycznych programów? Jeśli tak to jakie, być może one powodują konflikt. Ja miałem podobną sytuację i pomogło dziwne rozwiązanie: zainstalowałem system i zaraz po wrzuceniu wszystkich aktualizacji z Windows Update i sterowników do podstawowych podzespołów jednostki centralnej,zainstalowałem drukarkę, a dopiero potem całą resztę. Problem nie dotyczył co prawda drukarki jaką ty posiadasz, ale często owe rozwiązanie pomaga. Pamiętaj również aby najpierw instalować oprogramowanie i sterowniki (drukarka odłączona od PC) i dopiero gdy kreator Cię poprosi włączasz urządzenie.

Pozdrawiam :wink: