Problem z drukarką Canon Pixma MG3250

Witam.

Proszę sprawdzić, czy urządzenie sterowane z jej panela funkcjonuje poprawnie.

 

Proszę zmienić kabel USB - najlepiej zastosować ten z kompletu do urządzenia.

 

Proszę zmienić port USB komputera.

 

Czy w momemcie podłączenia drukarki do USB kompa, system ją wykrywał? i instalacja przebiegła poprawnie?

Jeżeli chodzi np. o czyszczenie głowic czy wyrównywanie pojemników z tuszem to nie- urządzenie nie odpowiada

 

Zmieniałem kable (używałem dwóch). Najpierw był oryginalny, a później inny.

 

Porty sprawdzone wszystkie (z wyłączeniem tych nie podłączonych do płyty głównej), na każdym sterownik instaluje się poprawnie, na każdym drukarkanie odpowiada.

 

Tak, system automatycznie wykrył drukarkę jako drukarkę (czasem wykrywaja na początku jako nieznane urządzenie) i instalacja sterowników przebiegła pomyslnie.

 

Inne, kopiowanie,drukowanie.

 

Bo możliwe, że uszkodzona?

A drukarka nie  ma  opcji resetu do ustawień fabrycznych ?

Drukowanie stron konfiguracji sieci, kserowanie, drukowanie czegokolwiek bez potrzeby pośredniczenia komputera (wszelkie strony testowe drukowane bezpośrednio z panelu drukarki)- działa

 

@edit

 

 

Resetowałem do ustawień początkowych

A w systemie jest jako OK?

 

Może nie jest ustawiona jako domyślna?

 

Może jest więcej zainstalowanych drukarek i należy niepotrzebne odinstalować i zostawić tylko tą?

 

Edit:

 

Jak dalej nic, niestety trzeba ją zainstalować na innym kompie i sprawdzić.

Wydaje mi się że w systemie wszystko okej, ustawiona jako domyślna, w odpowienich miejscach dostaję informacje “To urządzenie działa poprawnie”.

Z więcej drukarek są testandardowe: faks i Microsoft XPS+Canon na domyslnym

Może coś stało się z kontrolerami USB i WIFI urządzenia?

 

Niestety do testu trzeba zainstalować ją na innym kompie i będzie wiadomo, czy komp, czy urządzenie?

Nie wiem  jak w przypadku Canona ale w HP pomimo  instalcji po  Wifi instalator dmagał się podpięcia drukarki kablem USB a potem odłaczenia go.

Problem rozwiązany! :slight_smile: