Problem z drukarką Epson Stylus C84, brak wydruku

Znajomy przywiózł te drukarkę z Niemiec od rodziny. Nie ma płytki instalacyjnej, więc szukałam sterów, znalazłam trzy różne wersje, zainstalował je ( oczywiście nie wszystkie, jedne z nich) kupił nowy oryginalny tusz, a drukarka uparcie nie chce drukować. Świeci się na niej zielone i czerwone światełko, tyle wiem bo pomagam mu na gg. Walczymy z tym problemem już drugi tydzień, mam jego raport z Everesta, gdyby mógł w czymś pomóc to wyslę. Najpierw próbował łączyć ją przez port LPT, bo mial tylko taki kabel, teraz przez USB i zmienił w jej wlaściwościach port z LPT, bo dalej taki był zaznaczony na USB001 Virtual printer port for USB i nie wiem czy tak jest dobrze, czy trzeba zmienić na inny, który? Poza tym nie ma kontaktu z drukarką, bo nie ma oprogramowania i nie można wykonać takich opcji jak kalibracja itp. i nie wiem czy da się to oprogramowanie razem z Monitor Status (tak się chyba to nazywa) ściągnąć z netu? Bardzo proszę o pomoc bo juz nie mam siły i pomysłu co z tym zrobić dalej.

Może tam coś mądrego znajdziecie

http://esupport.epson-europe.com/Produc … iLEs4U003D

Jest sterownik i Status Monitor… :smiley:

Tę stronę znam, ściągalam mu z niej sterownik i z innych jeszcze dwie starsze wersje. Chyba tylko tego Monitora nie zainstalował. Niby wszystko jest ok, a wydruku nie ma, ani strony testowej, ani żadnej innej. Nawet papieru nie pobiera. Usługi sprawdzaliśmy, wszystko zaznaczone jest ok. System WinXP Pro, (zapomniałam wcześniej podać).

Dane z Everest

[EPSON Stylus C84 Series (Domyślnie)] 


		Właściwości drukarki: 

			Nazwa drukarki EPSON Stylus C84 


Series 

			Domyślna drukarka Tak 

			Nazwa udziału EPSONSty 

			Port drukarki USB001 

			Sterownik drukarki EPSON Stylus C84 


Series (v4.144) 

			Nazwa urządzenia EPSON Stylus C84 


Series 

			Procesor wydruku WinPrint 

			Strona rozdzielająca Brak 

			Dostępność Zawsze 

			Priorytet 1 

			Liczba zadań drukowania w kolejce 1 

			Stan Nieznane 


		Właściwości drukowania: 

			Rozmiar papieru A4, 210 x 297 mm 

			Orientacja Pionowa 

			Jakość wydruku A4, 210 x 297 mm 


Color 


		Producent drukarki: 

			Nazwa firmy Epson America, Inc. 

			Informacje o produkcie  	


http://www.epson.com

A może problem tkwi w tuszu?

Wycztyałem cos takiego:

“W drukarkach marki Epson wprowadzono techniczne rozwiązanie, które uniemożliwia wykonanie wydruku, gdy brakuje atramentu w jednym z wkładów drukujących. Opcja ta przede wszystkim zabezpiecza przed zapowietrzeniem bądż uszkodzeniem głowicy drukującej. Kontrola ta jest przeprowadzana na poziomie chipu zliczającego. Niestety bez zresetowania chipu za pomocą specjalistycznego programatora o nie będzie można przeprowadzić wydruku w chociazby jednym kolorze”.

Napisałam już, że kupione są oryginalne tusze (wszystkie cztery) do Epsona 64/84, tak mi przekazał, ja akurat tej marki drukarek w ogóle nie znam, mam HP.