Problem z drukarka hp3820

Mam problem z drukarką HP 3820. Kupilem sobie dzisiaj nowy kardridz (nie oryginalny) iwlozylem go do drukarki. Lecz gdy chcialem cos wydrukowac to wyskoczyl mi komunikat ze tusze nie moga sie ruszac. Jak otwieram klape to tez nie ruszaja sie. Wyglada to tak jakby zaklinowaly sie. POstepowalem zgodnie z pomoca drukarki ale nic nie pomaga. Jakby ktos moglby mi doradzic w tej sprawei to bylbym bardzo wdziczny.

być może coś jest nie tak z suwnicą od tuszy ??

sugeruje ją zanieść do serwisu - nie rób nic na siłe :slight_smile:

heh no niestety tak to jest w przypadku zakupienia nie orginalnego sprzetu niestety ale ratuje cie tylko wymiana na inny na twoim miejscu bym nic nie kombinował bo możesz trwale uszkodzić drujarke.

Jak nie ma ważnej gwarancji to zaglądnij do środka :slight_smile:

Jeżeli się nie znasz to nic CI nie da zagladanie do środka .Lepij zanieś do kogoś kto wie co z tym zrobić. :slight_smile:

ludy nie kombinujcie - gwaracja, nie gwaracja ja bym zaniósł do serwisu tak czy inaczej. zresztą zrobisz jak chcesz :slight_smile:

co do nie oryginalnych pojemników - zazwyczaj są to oryginalne zbiorniki, tylko że napełniane - ja używam zamienników od kilku lat i do tej pory nie miałem z nimi żadnych problemów (no może za wyjątkiem jakości tuszu) :slight_smile:

W rzeczywistosci jest tak jak mówi Monczkin

Być może podczas wymiany kadridży uszkodził się jakis element drukarki

Będzie najlepiej jak tak zrobisz :wink:

Czasami nawet laik, może sobie poradzić z błachym problemem “może coś się zacięło i wystarczy to tylko odblokować szpilką, śrubokrętem”, jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętnosci to nie ruszaj i zanieś do serwisu “tak radzą to userzy” i licz że Cię skasują za dokręcenie paru śrubek. A jak jest zepsute to i tak będziesz musiał zanieść to do naprawy. Ryzyk fizik drukarki wcale nie są tak skomplikowane, to proste mechanizmy połączone z elektroniką a mechanika czsami się tylko zacina.