Problem z drukarką HP640C

(Tigala1) #1

Mój problem wygląda następująco.

Kilka dni temu moja drukarka drukowała ładnie i spokojnie,

niestety od 4 dni nie mogę nic wydrukować.

Gdy włączam opcje drukuj moja drukarka pobierakartkę papieru do połowy, a następnie w pasku narzedzi w komunikacie pisze że wystąpił błąd drukowania.

Jedyny sposób na wyjęcie kartki jest wyłączenie drukarki. Wtedy katrka zostaje oddana, martwi mnie kolejny problem tusz przesuwa się po wyłączeniu drukarki nie w lewo, czyli tam gdzie jest ta gabeczka:) tylko w prawo. A z tetgo co pamiętam zawsze był po lewej stronie. :cry:

Co do podłączenie drukarki to jest wszystko na swoim miejscu, drukarka jest podłączona do LPT1, tusz wymieniany był około 1 m-ca temu, i było wszytsko oki. Już raz podobny problem zawitał do mojej drukarki ale wtedy pomogło wyłączenie komptera odczekanie 30 s i ponowne uruchomienie. Teraz już moje pomysły się wyczerpały.(Zaznaczam że wcześniej tusz wtedy był po lewej stronie.

Pomocy. :cry:

P.S. Przepraszam za błędy, bo znawców penie one mogą razić,ale jetem tylko kobietą a na komputerach znam się średnio.

(JNJN) #2

Stojąc przodem do drukarki,wóżek z głowicami powinien przejść na prawą strone - pod przyciski.

Jak podniesiesz pokrywę wózek powinien się wysunąć na środek.

Odłącz kabel sygnałowy od drukarki,wyłącz ją z sieci na 1 godzinę.

Włącz do sieci 230V.

Wózek powinien być po prawej stronie.

Podnieść klape,wózek idzie na środek.

Wyjmij głowice i wyczyść styki - jak masz puste to załóż i sprawdź,bo może któryś padł.

Sprawdź kable i wtyczki oraz przeinstaluj sterownik - do deinstalacji użyj opcji z płyty CD do drukarki,restart kompa i instaluj.

Jak to nic nie da,podejrzewam że serwis.

Podejrzewam że drukarka ma ze 4 lata i ta seria HP 6 takie przypadłości miała.

(Tigala1) #3

oki, spróbuje, dam jeszcze znać i ogromnie dziękuje za rade:)

Złączono Posta : 08.09.2005 (Czw) 21:21

niestety nic,

problem jest ten sam, wydaje mi się że wózek z głowicami jest źle przesunięty, teraz zatrzymuje się przed przyciskmi, nie chce się schować, równiez gdy otwieram pokrywę wóżek nie przesuwa się na środek tylko bardziej w lewo(w tę stronę gdzie nie ma przycisków). Więc chyba zostaje serwis? :cry:

(Mema) #4

Jakiś czas temu też miałem problemy z tym modelem. HP 640C wyprawiała różne “fiksum-dyrdum”. Rozebrałem ją do imentu szukając przyczyny ale chyba pomogło (nie mam pewności czy to to ale warto spróbować) zwykłe czyszczenie:

równolegle, wzdłuż, za metalowm wałkiem, po którym porusza się wózek z głowicami znajduje się prawie przezroczysta (jakieś sterowanie)tasiemka foliowa: spróbuj ją przeczyścić czymś na bazie spirytusu, alkoholu .

Mam nadzieję że pomoże, pozdrówka.

(Djmac) #5

a ja proponuje zmienic kabel na USB u mnie pomoglo :slight_smile: a mam taki sam cud techniki w domu :wink:

(JNJN) #6

Czyszczenie i to - spróbować warto.

Może padł port w drukarce LPT1.

Odłącz kabel LPT,odinstaluj oprogramowanie za pomocą płyty CD,restart kompa i instaluj na USB.

Zobacz czy masz na płycie stery do USB,jak nie to ściągnąć do tej drukarki i systemu.

http://www.hp.pl

Pomoc

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=198641#198641

Poczytaj w dokumentacji o instalacji drukarki na USB.

Na końcu jak nic podłącz do innego kompa i sprawdź.

(Mema) #7

Zwróć uwagę że ona? ma LPT nie USB, ale co to zmienia…

(Djmac) #8

Jesli nic by nie zmienilo to by nie pomogla sama przez siebie wymiana kabla ! :evil: w kazdym razie warto sprobowac z USB! :twisted:

(Mema) #9

Owszem, nie zaprzeczam że to nie może pomóc. Zakładam jednak że komp nie zmienia zbyt często lokalizacji i mechanicznie wszystko jest OK. Czy takie czy inne połączenie, każde może być sprawne lub nie. Ja poświęciłem na stwierdzenie usterki kilka godzin a przyczyna okazało się była banalna. Dlatego odradzam grzebanie w sterownikach itp, a zacząć od podstaw: styki, “kosmetyka”. Zmiana sterowników na końcu (tak myślę). Poza tym po co ta “produkcja”. Zainteresowanej osoby dawno już niet, drukuje u znajomych.

(Tigala1) #10

zainteresowana jestem, ale wstaje o 4:00 i niestety musze się wyspać:) póki co to własnie wróciłam niestety mam zawalony harmonogram. zaraz spróbuje waszych rad, zaczne od kosmetyki, o efektach napisze:)

Złączono Posta : 09.09.2005 (Pią) 20:51

Więc pojawił się kolejny problem, wine ponosił prawdopodobnie (nie jestem pewna na 100%) tusz kolorowy, a mianowicie jego styki, tusz się skoczył jakieś 2 lata temu nie był mi potrzebny gdyż przede wszytskim drukuję czarnym. Gdy wyjełam owy tusz wózek wrócił na swoje miejsce. Wsadziłam na to miejsce pojemnik z tuszem czarnym obecnie nie mam kolorowego, równiez wraca wóżek na swoje miejsce(nie jestem pewna czy można w zamian za kolorowy tusz wstawiać czarny). Problem teraz jest następujący, gdy włączam drukarke i chciałam spróbować coś wydrukować ciągle nad przyciskiem włączenia miga mi na żółto (tam gdzie jest rysunek z kartką) kartki włożyłam na miejsce, ale drukarka nie chce ich pobierać. O co tym razem chodzi?

(Mema) #11

Zawartość pojemnika (kolor) nie ma znaczenia. Po komendzie “drukuj” wejdź we właściwości drukarki i sprawdź czy zaznaczona jest opcja druku w kolorze czarnym. ??

(fiesta) #12

Kontrolka ta sygnalizuje również brak pojemnika z tuszem. Przeczyść wacikiem ze spirytusem styki na boku pojemnika i wsadź go na swoje miejsce.

To też nie ma znaczenia, drukarka powinna pobrać papier i rozpocząć drukowanie, tyle że w miejscach gdzie jest kolor nie będzie drukować i tyle.

(Tigala1) #13

styki przczyściłam, a o ustawieniach wiem:), i fiesta ma racje to nie ma znaczenia, niestety ciągle mi mi miga, a kartkę pobiera ju,ż ale tylko do połowy.

(JNJN) #14

Głowice mają być założone obydwie,mogą być puste byle sprawne.

Nawet jak nie ma tuszu koloru i czarnego drukarka drukuje, ale na kartce nic nie ma.

Podłącz do innego kompa i sprawdź jak to samo,serwis lub nowa.

(Tigala1) #15

sprawdzałam i niestety kupa:( no cóż, do serwisu to nie wiem czy mi się opłaci oddawać w sumie to tylko szkoda tuszu bo kupowałam do tego modelu nie dawno, no cóż zdecyduję się na nowa, dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

(fiesta) #16

Może nie we wszystkich drukarkach (nowsze mają już czujnik poziomu tuszu) ale w tym podstarzałałym HPeku tak akuratnie jest o czym pisałem wcześniej:

:wink:

(Mema) #17

Halo Fordzik - łowco plusów. Gdzie jesteś?! Nie masz tu szans na plusa?

Wypadałoby chociaż kogoś pouczyć.