Problem z drukarką


(Lukasz12b) #1

Mam drukarkę "HP deskjet 3650" kiedy drukuję kolorowy obraz to zamiast drukować na kolorową drukuje na niebiesko. Pojemniki są napełnione.


(adam749) #2

Masz oryginalne tusze od producenta, czy napełniane?? To mi wygląda na coś z tuszami.


(JNJN) #3

Może głowice zaschnięte. Spróbuj wyczyścić programowo - zestaw narzędzi drukarki i Przybornik.

Poczytaj


(Adax22) #4

Podczas napełniania za dużo zostało wstrzyknięte do jednej z komór za dużo atramentu w wyniku czego atrament przedostał się do innych komór zmieszały się kolory!! wyjścia są Trzy pierwsze wymiana całego kartridża, Drugie odwiedzenie sklepu Agawa.pl http://www.agawa.pl/g01.asp?nrs=85&ln= i zakup nowych gąbek do tego kartridża usunięcie z kardidża starych gąbek wymycie kardidża pod bieżącą wodą, udrożnienie go włożenie zakupionych gąbek napełnienie ich atramentem tak aby nie przelać założenie kapturka (przykrywki) zainstalowanie kardidża w drukarce Przeprowadzenie procedury oczyszczania pojemnika z tuszem. I trzecie wyjście wymycie w wodzie z płynem lub mydłem aktualnie funkcjonujących w drukarce gąbek ich wypłukanie dokładne i analogicznie jak w przypadku rozwiązania drugiego do końca po kolei założenie, napełnienie, instalacja w drukarce.

Do tej drukarki są tanie zamienniki kupisz na allegro jak zechcesz zregenerowany, dla mnie wymiana gąbki w kartridżu, powiększenie pojemności z 5 ml do 19 ml to banał, jednak nie każdy musi to lubić jak nie czujesz się na siłach kup zamiennik.

Nie wiem czy posiadasz płyn do udrażniania możesz jednak i obejść się bez płynu zagrzej wodę nawet ją zagotuj odlej troszeczkę do miseczki dodaj płynu do naczyń odczekaj chwile zanurz w tym drukującą część kartridża. zostaw na godzinę wyjmij kartridż wytrzyj delikatnie załóż przyssawkę odciągaj do chwili aż zobaczysz atrament załóż kartridż do drukarki i daj drukowanie np 3 kół o kolorach CMY . Możliwe ze zatkana jest głowica drukująca ta "terapia" rozgrzeje zastoje i powinien się udrożnić Pamiętaj aby porządnie odpowietrzyć ciągniesz (odsysasz) aż do chwili gdy do strzykawki będzie wciekał atrament a nie bąbelki powietrza i ewentualnie resztki wody i zaschniętej mazi. sprawdzone. Powodzenia