Problem z drukowaniem Epson DX5050


(Gajewski P) #1

Mam problem z drukowaniem. Korzystam z urządzenia wielofunkcyjnego Epson DX5050. Mam zainstalowane wszytkie sterowniki oraz prawidłowo zainstalowawłem oprogramowanie z płyty. Gdzie może znajdować sie jeszcze problem ?? Dziękuje za wszyskie komentarze !!


(Seba86mu) #2

A dokładniej ?

Jakieś komunikaty błędu ?


(Gajewski P) #3

"Podczas zapisywania do LPT 1 : wystąpił błąd drukarki ( Epson stylus DX 5000 series). Drukarka nie jest gotowa. Sprawdź czy jest włączona i w trybie online"

P.S. Oczywiście jest włączona i w trybie on line. Próbowałem ją przełączyć na inny port nic z tego. Plik w opcji drukowania wygląda tak jakby go drukarka nie rozponawała.


(Seba86mu) #4

Drukarka podłączona jest do portu LPT, czy USB ?

W Menadżerze Urządzeń masz jakieś znaki zapytania, bądź wykrzykniki ?


(Gajewski P) #5

Druklarka podłączona jest do portu USB a w menadzerze wyskakuje znak zapytania


(Seba86mu) #6

Odłącz drukarkę od portu USB, odinstaluj sterowniki drukarki oraz oprogramowanie programem Revo Uninstaller (wybierz tryb "Zaawansowany" i usuń wszystkie pozostałości jakie Revo odnajdzie).

Uruchom ponownie komputer.

Włóż płytkę ze sterownikami i oprogramowaniem do napędu.

Dopiero gdy instalator sterownika poprosi Cię o podłączenie drukarki, to wtedy to zrobisz. Nie podłączaj drukarki wcześniej.


(Gajewski P) #7

no ale jest kolejny niewielki problemik ja ma windowsa 98 a ten revo nie działa na moim żęchu:-)


(Gajewski P) #8

Nie lubie pracy z komputerem...pliki usunełem ale ręcznie nie skorzystałem z tego programu bo mój system go nie obsługuje. Resztę poleceń wykonałem zgodnie z Twoją instrukcją. Urządzen ie nadal nie funkconuje :frowning:


(Gajewski P) #9

jeszcze jedna sprawa... po instalowaniu sterowników pojawił sie następujący komunikat: "włóż dysk oznaczony CD-ROM system win 98". Ja tej płyty niemam w swoim zestawie


(Seba86mu) #10

Pobierz cztery pliki z sekcji "Sterowniki" z tej strony.

Instalację rozpocznij od pliku "Driver".

Wcześniej jednak odinstaluj dotychczasowe sterowniki i oprogramowanie w "Dodaj/Usuń programy".