Problem z drukowaniem Epson DX5050

Mam problem z drukowaniem. Korzystam z urządzenia wielofunkcyjnego Epson DX5050. Mam zainstalowane wszytkie sterowniki oraz prawidłowo zainstalowawłem oprogramowanie z płyty. Gdzie może znajdować sie jeszcze problem ?? Dziękuje za wszyskie komentarze !!

A dokładniej ?

Jakieś komunikaty błędu ?

“Podczas zapisywania do LPT 1 : wystąpił błąd drukarki ( Epson stylus DX 5000 series). Drukarka nie jest gotowa. Sprawdź czy jest włączona i w trybie online”

P.S. Oczywiście jest włączona i w trybie on line. Próbowałem ją przełączyć na inny port nic z tego. Plik w opcji drukowania wygląda tak jakby go drukarka nie rozponawała.

Drukarka podłączona jest do portu LPT, czy USB ?

W Menadżerze Urządzeń masz jakieś znaki zapytania, bądź wykrzykniki ?

Druklarka podłączona jest do portu USB a w menadzerze wyskakuje znak zapytania

Odłącz drukarkę od portu USB, odinstaluj sterowniki drukarki oraz oprogramowanie programem Revo Uninstaller (wybierz tryb “Zaawansowany” i usuń wszystkie pozostałości jakie Revo odnajdzie).

Uruchom ponownie komputer.

Włóż płytkę ze sterownikami i oprogramowaniem do napędu.

Dopiero gdy instalator sterownika poprosi Cię o podłączenie drukarki, to wtedy to zrobisz. Nie podłączaj drukarki wcześniej.

no ale jest kolejny niewielki problemik ja ma windowsa 98 a ten revo nie działa na moim żęchu:-)

Nie lubie pracy z komputerem…pliki usunełem ale ręcznie nie skorzystałem z tego programu bo mój system go nie obsługuje. Resztę poleceń wykonałem zgodnie z Twoją instrukcją. Urządzen ie nadal nie funkconuje :frowning:

jeszcze jedna sprawa… po instalowaniu sterowników pojawił sie następujący komunikat: “włóż dysk oznaczony CD-ROM system win 98”. Ja tej płyty niemam w swoim zestawie

Pobierz cztery pliki z sekcji “Sterowniki” z tej strony.

Instalację rozpocznij od pliku “Driver”.

Wcześniej jednak odinstaluj dotychczasowe sterowniki i oprogramowanie w “Dodaj/Usuń programy”.