Problem z drukowaniem na HP PSC 1500

witam otóż chciałem dzisiaj coś wydrukować na tej drukarce włączyłem ją kartki powsadzałem zaznaczyłem co am wydrukować (dokument worda) kliknąłem ok i zwiecha. W oknie stan drukowania widniejoe on jako wstrzymany więc daję uruchom ponownie ale nic dalej że jest wstrzymany i nie mogę nic wydrukować co robić

czy drukarka odpowiada na jakiekolwiek sygnały z komputera ?? mruga Ci dioda po rozpoczęciu “drukuj” ??

Mateo_89

Masz zapewne plik pomocy - a tam na pewno masę sugestii w temacie, np.

przy próbie drukowania nic się nie dzieje

przyczyna

Urządzenie HP PSC jest wyłączone.

rozwiązanie

Spójrz na wyświetlacz urządzenia. Jeśli wyświetlacz jest pusty (a na przednim panelu nie świeci zielona lampka), urządzenie HP PSC jest wyłączone. Sprawdź, czy przewód zasilania jest podłączony i włożony do gniazdka zasilającego.

przyczyna

Urządzenie HP PSC jest zajęte.

rozwiązanie

Jeżeli urządzenie HP PSC wykonuje inne zadanie, np. kopiowania lub skanowania, drukowanie zostanie wstrzymane do zakończenia przez urządzenie HP PSC bieżącego zadania.

Jeśli zadanie drukowania zostało uruchomione kilka minut temu, sprawdź stan urządzenia.

W oknie Nawigatora HP kliknij opcję Stan.

przyczyna

Urządzenie HP PSC nie jest ustawione jako drukarka domyślna.

rozwiązanie

Sprawdź w programie, czy jako drukarka ustawione jest urządzenie HP PSC.

przyczyna

Komputer nie komunikuje się z urządzeniem HP PSC.

rozwiązanie

Jeśli urządzenie HP PSC nie jest właściwie połączone z komputerem, mogą wystąpić błędy połączenia. Sprawdź, czy oba końce przewodu USB są pewnie osadzone w gniazdach

Dodatkowe informacje o problemach z komunikacją znajdziesz w problemy z komunikacją.

przyczyna

W urządzeniu HP PSC mogła wystąpić blokada karetki.

rozwiązanie

Dodatkowe informacje o blokadzie karetki znajdziesz w karetka pojemnika z tuszem jest zablokowana.

przyczyna

Wewnątrz urządzenia HP PSC wystąpiła blokada papieru.

rozwiązanie

Dodatkowe informacje o usuwaniu blokad papieru znajdziesz w blokady papieru.

itd. itd…trudno z zewnątrz ustalić powody… :slight_smile:

Pozdrawiam