Problem z drukowaniem z pulpitu zdalnego

Witam,

chciałbym mieć możliwość drukowania w sesji pulpitu zdalnego za pomocą drukarki udostępnionej na innym komputerze w mojej sieci lokalnej. Problem w tym, że przy podłączaniu sesji pulpitu zdalnego, w zasobach lokalnych, które chciałbym przenieść do tej sesji, nie widać tej drukarki, mimo, że jest poprawnie zainstalowana na moim komputerze. Widać tylko drukarkę bezpośrednio podłączoną do mojego komputera przez USB.

Znalazłem kilka artykułów na temat drukowania z pulpitu zdalnego, ale nie znalazłem rozwiązania, gdyż opisane jest tylko drukowanie z drukarek lokalnych lub sieciowych. Jest nawet opisany sposób modyfikacji rejestru, ale to nie odnosi się do mojego przypadku.

Czy jest jakiś sposób, aby drukować na drukarce udostępnionej na innym komputerze, czy wyjściem jest podłączenie drukarki przez printserwer? Wolałbym uniknąć kupowania printserwera.

nie da się ukryć że print serwer jest najlepszym rozwiązaniem lecz do drukowania na drukarce sieciowej nie używa się zdalnego pulpitu lecz poprostu udostępnia się drukarke :slight_smile: http://banita.pl/~pysiu/drukarka/udo%20drukarki.html

OK, ale zapomniałem napisać, że zdalny komputer jest w innej części miasta, a do połączenia z pulpitem zdalnym jest skonfigurowane połączenie VPN. Rozumiem, że bez printserwera się nie obejdzie.