Problem z dual ramem (pip pip)

Witam,

zakupiłem dzisiaj sobie taką oto pamięć - http://www.komputronik.pl/index.php/pro … z_CL6.html

I jak ją wkładam, to mam czarny ekran, komputer pracuje ale się nie włącza i robi takie “pip… pip…pip” i do bólu aż go nie wyłączę.

Obecnie posiadam taką pamięć:

t_0001670.jpg

Dodatkowo parę innych screenów:

t_0001671.jpg

t_0001672.jpg

t_0001673.jpg

Nie wiem jakie informacje są jeszcze potrzebne. Ktoś zna źródło mojego problemu i sposób zaradzenia mu ?

pozdrawiam

być może płyta główna nie współpracuje z tymi ramami lub są po prostu uszkodzone, sprawdź je w innym komputerze

Spróbuj jeszcze zresetować bios, wgrać najnowszy

,wydmuchaj sloty pamięci bo może masz zakurzone i nie łączą

PS. te nowe pamięci CL6 to demonami szybkości nie są :stuck_out_tongue:

edit: wyjmij te starą pamięć i wsadź tylko te nową,ogólnie pokombinuj z umiejscowieniem pamięci w slotach (przekładaj i sprawdzaj czy działa)

Uszkodzone raczej nie są. Sprawdzałem każdy pojedynczo, później razem. Małe prawdopodobieństwo że dwa nowe ramy są uszkodzone.

Co do slotów, to ciężko o zakurzone, bo w tej chwili mam ram którego dane są na screenie, więc łączy.A co do szybkości, to nie zależy mi na takich “demonach” :wink: Rzadko kiedy gram, bardziej siedzę w internecie i takie tam pierdy. A pamięci ostatnio mi brakuje…

Nie wiem już sam… Jeden ze screenów, które mało rozumiem, pisze coś o 733mhz. Czy chodzi o maks taktowanie pamięci w takim wypadku? Można z tym coś zrobić?