Problem z dvd-audio - Lite-on SHM-165P6S-09C

Znów ja … dzięki za cierpliwość … w związku z tym że idą święta to robie pożądki … i tak, czy ma ktoś z was pomysł dlaczego Lite-on SHM-165P6S-09C nie chce odtwarzać mi na systemie Vista bądz Xp sp2 płyt dvd-audio … i co ciekawe jak do tej pory jednej gry …Silent Hill 4 The Room . Po włożeniu płyty napęd chodzi około 1 - 2 minut i mrozi system … dopiero jak wyjmę płytę wszystko wraca do normy … … śmieszne jest to że ta płyta chodzi u wszystkich moich znajomych … i właśnie od jednego z nich pożyczyłem inny odtwarzacz dvd … problem ten sam … nie odtwarza Sillent Hilla wieć problem jak się domyślam musi byś gdzieś w podłączeniu … przestudiowałem instrukcję napęd podpięty pod Ide 0 jako master dyski mam wszystkie pod Sata więc prak mi pomysłów … dzięki …

wygląda to na :

-błędy w firmware - dokonaj aktualizacji

-uszkodzony napęd

:slight_smile: Heh dopiszę tylko że ja naprawdę troszkę się znam na komputerach … i firmware zmieniałem … nic nie daje … a napęd jak może być uszkodzony skoro wszystkie inne płyty odtwarza nie odtwarza tylko tej jednej gry … gra u moich znajomych się normalnie instaluje a u mnie z napędem (dvd) wyjętym od kumpla nie …

to się może zdecydujesz ?? jedna gra czy audio-dvd ?? rozumiem że na Lite-on się nie instaluje na pożyczonym napędzie też nie (a u kolegi tak ?).

ok więc raz jeszcze … problem dotyczy Gry sillent hill 4 … problem dotyczy płyty demonstracyjnej dołączonej do płyty ze sterownikami do mojej karty muzycznej SB - XF (a płyta ta nagrana jest w dvd-audio) dlatego moje przypuszczenie że problem tkwi w dvd-audio . Tak czy tak gra u mnie nawet na innych napędach się nie instaluje a wyjmując napęd muj podpinając do kumpla wszystko chodzi …??? problem ten mam od ponad roku a teraz zaczyna mi on dopiero przeszkadzać …

a napęd obsługuje ten standard ?? sprawdziłeś w specyfikacji ??

OK … nie będę się zagłębiał w to czy ten format jest obsyługiwany czy też nie … te płyty chodziły niedość tego (co właśnie przyszło mi do głowy gra nie może być nagrana w dvd-audio) …