Problem z DVD Maker - nie widzi napędu CD/DVD

Witam mam problem z DVD Maker w systemie Vista. Program nie może znaleźć nagrywarki DVD mimo tego że jest zainstalowana a płyta jest właściwa. NIe rozumiem o co chodzi. Pomocy.

też raz miałem podobny problem z innym program, wystarczyło zaktualizować firmware napędu.

Klara88 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zaktualizowałam ale to nie pomogło, nadal wystepuje ten sam problem :cry:

Klara88 ,

Zapoznałeś/zapoznałaś się z tematem, który wskazałem Ci poprzednio ?

Tytuł po zaleconej zamianie nadal nie mówi nic konkretnego o problemie.

Popraw - więcej uwag nie będzie. TEMAT POMOCNY

Niezwłocznie dostosuj podpis do zasad obowiązujących na forum - odbierz PW.

mam ten sam problem co kolega ktory zapoczatkowal tema

mam VISTE HOME PREMIUM chce zrobic z film AVI film na DVD przy uzyciu programu DVD MAKER w oprogramowaniu oryginalnym VISTA HOME PREMIUM. za kazdym razem ustawiam wszystko na nowo ale tak czy siak wyskakuje mi ze nie moze znalezc mojej nagrywarki DVD i mam sie upewnic czy jest podlaczona i poprawnie zainstalowana. mam laptopa wiec o zlym podlaczeniu nie ma mowy wszystkie inne plyty czyta bez problemu .

wkladam czysta plyte DVD i tak wyskakuje ze nie moze znalezc nagrywarki.

sprawdzalem rowniez sterowniki w menadzerze urzadzen czy sa zgodne . wyszukiwalem je ONLINE i odpowiedz dostalem ze sa zgodne i najnowsze wiec wszystko sie zgadza. co niestety nie zmienia faktu ze problem dalej isntnieje.

BTW problem i proby jego rozwiazania sprawdzalem na 2 komputerach posiadajacych system operacyjny VISTA HOME PREMIUM oryginalne oprogramowanie.

z gory dziekuje za wszelka pomoc.

jezeli popelnilem jakikolwiek blad w dodawaniu postu do tematu prosze o wybaczenie, pierwszy raz korzystam z jakiegokolwiek forum w celu pomocy.

z gory dziekuje.

pozdrawiam.

Dodane 24.06.2009 (Śr) 0:08

witam

problem metoda prob i bledow sam rozwiazalem.

jezeli ktokolwiem ma problemy z tym samym tematem tzn " SYSTEM NIE WIDZI NAGRYWARKI ALBO KRZYCZY ZEBY SPRAWDZIC CZY JEST PODLACZONA I POPRAWNIE ZAINSTALOWANA" to rozwiazanie jest banalne :smiley:

wystarczy odinstalowac wszystkie wirtualne napedy stacji dyskow. od razu DVD MAKER wykrywa “fizyczna” nagrywarke i dziala bez zarzutu

pozdrawiam ;]