Problem z DVD (problem z nv4.disp, plik powoduje restart pc)

(Asroma6) #1

Witam, po raz drugi na tym forum proszę o pomoc.

Tym razem chodzi o odtwarzanie płyt DVD na komputerze. Otóż problem wygląda tak (sprawdzałem w każdym playerze i na każdym DVD-Romie, jeden ASUS + nagrywarka, a drugi jakiś noname :stuck_out_tongue_winking_eye:):

Odpalam film(-y) (oryginalne...) oglądam oglądam i nagle w niektórych momentach komputer zawiesza się, nic nie można zrobić, monitor na chwilę się wyłącza, następnie na niebieskim tle różne dane wyskakują (tak szybko to się dzieje, że trudno zdjęcie pyknąć) i restart kompa. Jeżeli nie wyłożę płytki to komputer zawiesi się podczas wczytywania programów (na początku wejścia do Windowsa).

Proszę o pomoc.

Z góry dzięki !

powróciłem do oglądania filmów z płyty (akurat teraz film dokumentalny, potrzebny na studiach).

Przepisałem informacje z blue screena

"... Wydaje się że przyczyną problemu jest następujący plik nv4.disp(...)sterownik urządzenia został zablokowany przez nieskończon(?) pl(?)t(?). Zazwyczaj wskazuje to na problem z samym urządzeniem lub ze sterownikami urządzenia nie niewłaściwie programującym sprawą. Skontaktuj się z dostawcą urządzenia w sprawie aktualizacji sterownika"

Informacja tech:

*** Stop: 0x000000EA ( 0x85947DA8, 0X854A9AB8, 0xBACE7CBC, 0x00000001) ..."

Znalazłem te pliki (nv4_disp) mam je niby usunąć patrząc co kolega wyżej stronkę polecił na której jest tak napisane.

Pliki znajdują się w C:\NVIDIA\Win2k\163.75 (i 21 w następnych plikach)\IS

jestem zielony ale NVIDIA to bodajże moja karta graficzna i chyba są to sterowniki. Jak bym usunął pojedyncze elementy miałbym kłopoty z uruchamianiem aplikacji typu do obróbki video, gry ?

Edit: Niestety nic nie pomogło usunięcie tego pliku :confused: nie wiem co robić, stery do karty się sknociły. Proszę o pomoc !

(Kolmar) #2

1) Start -> Uruchom -> sysdm.cpl

2) Zaawansowane -> kliknij przycisk Ustawienia w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie,

3) W sekcji Awaria systemu odznacz Automatycznie uruchom ponownie.

Spisz kod błędu i podaj go na forum.

Dodatkowo przeczytaj -> http://support.microsoft.com/kb/315263/pl

Przyda się to do identyfikacji pliku, który powoduje blue screen.

http://forum.purepc.pl/temat/faq/8/debu ... try1167930

(Asroma6) #3

powróciłem do oglądania filmów z płyty (akurat teraz film dokumentalny, potrzebny na studiach).

Przepisałem informacje z blue screena

"... Wydaje się że przyczyną problemu jest następujący plik nv4.disp(...)sterownik urządzenia został zablokowany przez nieskończon(?) pl(?)t(?). Zazwyczaj wskazuje to na problem z samym urządzeniem lub ze sterownikami urządzenia nie niewłaściwie programującym sprawą. Skontaktuj się z dostawcą urządzenia w sprawie aktualizacji sterownika"

Informacja tech:

*** Stop: 0x000000EA ( 0x85947DA8, 0X854A9AB8, 0xBACE7CBC, 0x00000001) ..."

Znalazłem te pliki (nv4_disp) mam je niby usunąć patrząc co kolega wyżej stronkę polecił na której jest tak napisane.

Pliki znajdują się w C:\NVIDIA\Win2k\163.75 (i 21 w następnych plikach)\IS

jestem zielony ale NVIDIA to bodajże moja karta graficzna i chyba są to sterowniki. Jak bym usunął pojedyncze elementy miałbym kłopoty z uruchamianiem aplikacji typu do obróbki video, gry ?

Edit: Niestety nic nie pomogło usunięcie tego pliku :confused: nie wiem co robić, stery do karty się sknociły. Proszę o pomoc !

(Frog) #4

asroma6 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Cosik Ktosik) #5

Skoro używasz sterowników 163.75, to proponuję Tobie, abyś poprzez Dodaj/Usuń programy, odinstalował sterowniki NVIDII. Następnie zainstaluj wersję 175.16.

(Asroma6) #6

Zainstalowałem nawet nowszą ( bodajże 178.16 a problem nie znika. Ciągle nv4.disp powoduje niebieski ekran i reset :confused: a jak usunę go z rejestru, z dysku to sterowniki się knocą... i muszę na nowo zainstalować.

Oglądałem przez Media player classic i WMP, wszystko zawodziło.

Dokładna nazwa pliku który mi niszczy życie : Probably caused by : nv4_mini.sys ( nv4_mini+7182b )

Format nie wchodzi w grę :frowning: