Problem z dvd rom'em . Nie czyta płyt

(system) #1

Witam . Mam pewien problem zwiazany z dvd romem . Ostatnio probowalem zainstalowac fife 07 . Wlozylem plyte do dvd i nie czytalo plyty , a dzisiaj znowu to samo . Chce zainstalowac battlefielda 2 i dupa. Da sie cos na to poradzic czy mam po dvd romie ? ;/

(niezDarek) #2

jaki to napęd, model i marka, oryginalne, tłoczone płyty DVD z filmem czyta ?? czy też nie, możesz spróbować zaktualizować firmware napędu.

napęd DVD posiada zazwyczaj dwa lasery, może odpowiedzialny za odczyt DVD jest brudny, jak możesz to wyczyść

(Xxbastianxx) #3

Przeczyść dvd płytką, zaktualizuj sterowniki i kup oryginalne gry :stuck_out_tongue:

(system) #4

Tylko ze te gry sa orginalne :slight_smile:

Hmm. Dziwwne. Przed chwila wlozylem plyte do nfsu 1 i dziala :confused: , a do fify i battlefilda nie ;/

Juz chyba wiem w czym problem . Plyty cd mi czyta a dvd nie a ja mam dvd i cd rom w jednym i przez 2 lata czytalo mi normalnie dvd i cd plyty ;/ wie ktos w czym problem?

-- Dodane 09.06.2009 (Wt) 15:52 --

Pomoze ktos :(?

(niezDarek) #5

problem leży po stronie lasera odpowiedzialnego za odczyt DVD, laser CD działa a DVD nie, spróbuj tak jak radziłem wcześniej wyczyścić.

(system) #6

Ale moim zdaniem to nie wina lasera dvd poniewaz tylko trzech gier dvd nie czyta . A spellforca dvd na przyklad czyta . To wina plytki? A jak ten laser wyczyscic zeby go nie uszkodzic? Jest cos specjalnego do tego?

(greh) #7

Na co dwa tematy z tym samym problemem :?: :?:

Uzyj płyty czyszczącej... :wink:

(system) #8

Dwa tematy bo nikt nie odpowiadal , a zalezy mi na czasie xD

A ta plyte czyszczaca to mozna kupic w media market np. :D?

(greh) #9

Nie znam takiego sklepu jak Media Market... :stuck_out_tongue:

Ale w Media Markt powinny być, ale pamiętaj dla kogo to sklep... :smiley: :wink: