Problem z dvd rom'em . Nie czyta płyt

Witam . Mam pewien problem zwiazany z dvd romem . Ostatnio probowalem zainstalowac fife 07 . Wlozylem plyte do dvd i nie czytalo plyty , a dzisiaj znowu to samo . Chce zainstalowac battlefielda 2 i dupa. Da sie cos na to poradzic czy mam po dvd romie ? ;/

jaki to napęd, model i marka, oryginalne, tłoczone płyty DVD z filmem czyta ?? czy też nie, możesz spróbować zaktualizować firmware napędu.

napęd DVD posiada zazwyczaj dwa lasery, może odpowiedzialny za odczyt DVD jest brudny, jak możesz to wyczyść

Przeczyść dvd płytką, zaktualizuj sterowniki i kup oryginalne gry :stuck_out_tongue:

Tylko ze te gry sa orginalne :slight_smile:

Hmm. Dziwwne. Przed chwila wlozylem plyte do nfsu 1 i dziala :confused: , a do fify i battlefilda nie ;/

Juz chyba wiem w czym problem . Plyty cd mi czyta a dvd nie a ja mam dvd i cd rom w jednym i przez 2 lata czytalo mi normalnie dvd i cd plyty ;/ wie ktos w czym problem?

Dodane 09.06.2009 (Wt) 15:52

Pomoze ktos :(?

problem leży po stronie lasera odpowiedzialnego za odczyt DVD, laser CD działa a DVD nie, spróbuj tak jak radziłem wcześniej wyczyścić.

Ale moim zdaniem to nie wina lasera dvd poniewaz tylko trzech gier dvd nie czyta . A spellforca dvd na przyklad czyta . To wina plytki? A jak ten laser wyczyscic zeby go nie uszkodzic? Jest cos specjalnego do tego?

Na co dwa tematy z tym samym problemem :?: :?:

Uzyj płyty czyszczącej… :wink:

Dwa tematy bo nikt nie odpowiadal , a zalezy mi na czasie xD

A ta plyte czyszczaca to mozna kupic w media market np. :D?

Nie znam takiego sklepu jak Media Market… :stuck_out_tongue:

Ale w Media Markt powinny być, ale pamiętaj dla kogo to sklep… :smiley: :wink: