Problem z DVD

Treść: Witam. Dzisiaj postanowiłem sobie kupić grę Fable: The Lost Chapters. Zadowolony z zakupu wracam do domu, wkładam płytę do nagrywarki DVD i cisza. Słyszę że płyta się kręci ale komputer jej nie może znaleźć. Dla sprawdzenia włożyłem do nagrywarki 5 oryginalnych gier na DVD i parę CD i normalnie wszystkie przeczytało. Płytkę z grą włożyłem też do Ojca Laptopa i normalnie się uruchomiła. Nie wiem w czym tkwi problem i od ponad 4h próbuję ją uruchomić. Będę wdzięczny za pomoc bo chciałbym zagrać w tą grę. Jak coś to moja nagrywarka: LG (HL-DT-ST DVD RAM GSA-4160B) Pozdrawiam

wklejone za kolege (nick : Steuro) bo mu cos nie chcialo sie wkleic :confused: pzdr

Możliwe że płytka jest uszkodzona, możliwe że masz za stary firmware nagrywarki.

A o co chodzi z tym Firmware ?

PS: Temat jest mój tylko wcześniej jak go pisałem i brałem Wyślij to nic się nie działo więc poprosiłem o pomoc kolegę a teraz już działa dobrze :slight_smile:

Jest jeszcze opcja że napęd się zabrudził, po prostu skombinuj płytkę czyszczącą i uruchom.

FIRMWARE: http://pl.wikipedia.org/wiki/Firmware

Płytkę czyszczącą wkładałem parę razy do napędu ale gry dalej nie widzi. ;/

Tomcik12 , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Płyty czyszczące czynią więcej szkody niż pożytku, im tańsze tym więcej…do czyszczenia lasera sugerują natomiast spirytus izopropylowy (szybko wysycha i nie robi smug na soczewce lasera) specjalnie przeznaczony do czyszczenia laserów.

Co do firmware, być może aktualizacja pomoże uwikłać się z tym problemem. Instrukcję jak przeprowadzić update masz tutaj >> Instrukcja

SolelyRose*