Problem z dwoma antywirusami!

Witam! Otóż, na nowym kompie miałem zainstalowanego Kasperskiego. Potem chciałem zainstalować Nod-a32. Zainstalowałem, i na dysku były dwa na raz. Pobownie uruchomiłem kompa, i tu zaczął się problem. Gdy wszystko, ładowanie systemu poszło ładnie, po ok 10 s po usłyszeniu “głosu przywitania” komp tak jakby się zawiesza. Nie reaguje na żadne “komendy” typu “ctrl+alt+del”, “alt+F4”. trzeba go zrestartować. Problem występuje cały czas. Czy to one się aż tak gryzą?? POMOCY! !!

Tak, jak to wystąpiło po zainstalowaniu drugiego antywirusa to na 100% się “gryzą”. Zresztą nie zaleca się instalowania więcej niż jednego programu antywirusowego. te ostrzeżenia widnieją w większości stronach ( m.in. na tej ). Może to zakłócić działanie systemu tak jak w Twoim przypadku. Koniecznie odinstaluj jeden antywirus i powinno wszystko być ok.

Pozdrawiam

Ale ja właśnie chciałem odinstalować go. Tylko tak jak pisałem, on mi się zawiesza na amen (w sumie nie zawiesza, ale na to, żeby pasek “start” mi się otworzył, musiałem czekać 10 min! !!

jak pisze,żeby nie instalować 2 antywirusów to nie należy,ja raz chciałem zainstalowałem 2 firewalla Online Armora i razem z Comodo zaczęły się gryżć i niestety komp się wieszał,dopiero po chyba 4 restarcie normalnie działał :slight_smile:

Ale ja już parę razy restartowałem (więcej jak 4), i problem nadal się powtarzał. A o tym wiedziałem, że nie należy instalować dwóch na raz, tylko miałem zamiar od razu po ponownym uruchomieniu usunąć jeden. Powinienem wcześniej. “Polak mądry po szkodzie” :wink:

Wejdz w Tryb awaryjny i albo sprubuj odinstalować jednego albo zrób Przywracanie systemu. Myślę że powinno to pomóc :slight_smile:

Jak Ci się uda to usuń któryś z antywirusów z auto startu. Kliknij start => uruchom => wpisz msconfig => zakładka uruchamianie i usuń wpis ( odhacz go ) któregoś z antywirusów, np. kasperskiego. Poznasz ten wpis po lokalizacji gdzie został ten program zainstalowany. Potem kliknij zastosuj i ok. Jak znów uruchomi się ponownie komputer to powinien z systemem załadować się tylko jeden antywirus i komputer powinien chodzić lepiej i będziesz mógł odinstalować jeden z nich ( np. kasperskiego ). Spróbuj też tak jak napisał Zbyniek. Powodzenia

  1. Jak wejść w ten tryb awaryjny?

  2. W sumie, to mam ok 5 s. żeby to wszystko zrobić, bo po tych 5 s. komp robi “stop” i nie reaguje.

A jest taka możliwość, żebym do innego komputera podłączył swój dysk, i na tamtym kompie usunął jednego antywirusa???

Podczas włączania komputera klikaj F8

I w tym trybie awaryjnym, to będzie chodził komputer “normalnie” tzn. tak jak wcześniej??? Czy to coś takiego w stylu BIOS-a, MS-Dosa??? Potrzeba do tego jakichś specjalnych umiejętności/ znajomości, czy taki przeciętny Kowalski, który coś tam wie o kompach może się tym zająć???

Będziesz miał uproszczoną grafikę , wchodź śmiało to nie bios