Problem z dyskami wymiennymi


(Rudzia102) #1

Witam,

mam problem. Mój komputer nie widzi "czytnika" kart pamięci (jest on wbudowanym w kompter stacjonarny, ma wejscia na 4 rózne rodzaje kart). Gdy wkładał karte powinna zapalić się lampka i komputer powiinnien widziec karte jako dysk wyminny czy cos takiego. Zrestartowałam komputer, cos posuzkałam we własciwosciach ale jestem tępą dzieczyną w tycxh sprawach i prosze o pomoc :slight_smile:


(Animologic) #2

Otwórz kompa i zobacz czy kabelki idą do płyty głównej (czy są podłączone).


(Rudzia102) #3

o bosz, to jest nie na moje umiejetnosc (otworzyc potrafie, ale które to kableki i wogole...) jest jakis inny sposób,albo mógłbys mnei pokierowac?


(Animologic) #4

poprostu zobacz czy od tego urządzonka lecą kable do płyty głównej i czy są podłączone. Najlepiej zrób zdjęcie.


(Rudzia102) #5

to nei jest zadne urządzonko, to jest na miejscu tam gdzie w straszych kompach było miejsce na dyskietke. lece po srubokręt


(Rudzia102) #6

chciałąbym zrobic zdjeice,ale własnei potrzebny jest mi czynik,. zeby przeniesc z karty bo zgubiłam kabel do aparatu. mam otwarte, jakich kablekówmam szukac?


(Lukaszk 89) #7

A to dzieje się od jakiegoś czasu czy od samego początku?

Jaki system?


(Animologic) #8

od tego czytnika do płyty głównej, czy wszystkie kabelki są podłączone, a jeżeli tak to wyłącz kompa od sieci i spróbuj poodciskać wtyczki do płyty głównej. Czytało ci wcześniej??


(Rudzia102) #9

cały czas działało, raz cos tam niecyztało ale w własciwosciach komptera i pozniej sprzet bla bla bla cos tam zrobiłam i było dobrze. ostatni raz użyłam to jakis tydzin temu. ostatnio był u mnei chłopak i podłaczył swój komputer do środka mojego:p zeby przegrac sobie jakies rzeczy. powiedzcie mi czego szukac, bo musze wyłączyc kompa zeby zaczac to robic


(Animologic) #10

Od Czytnika kart pamięci powinny lecieć 2-wie grupy kabelków Jedne od zasilania, drugie od danych. Po prostu po dociskaj wszystkie wtyczki.


(Lukaszk 89) #11

Jaki system?


(Rudzia102) #12

Xp


(Lukaszk 89) #13

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy przy żadnym nie ma żółtego znaku zapytania.


(Rudzia102) #14

własnie na poczatku tam sprawdzałam, bo kiedys tak zrobiłam jak mi ie działało,. teraz zadnych znaków zapytanai nei ma.


(Animologic) #15

A w ogóle komp widzi ten czytnik??


(Rudzia102) #16

JUPI!! działa, podociskałam wszystko. najwidoczniej cos było poluzowane. dizekuje wam :*