Problem z dyskiem a zarazem z Windowsem XP

moj problem wyglada nastepujaco:

  1. mam do wyboru wlaczenie tylka trybow podczas uruchamiania sie komputera (awaryjny, wiersz polecen, nie pamietam 3 z kolei i normalny) probowalem wszystkich ale zaden nie sprawia zeby sie komputer normalnie wlaczyl

  2. pod koniec przebiegu wlaczania komputera wykakuje mi ze brakuje jakiegos pliku systemowego (nie raz tak mialem) wiec probowalem naprawiac syetem przez plytke ale to nic nie daje, poniewaz w pewnym momencie wyskakuje zeby wybrac sciezke na ktorej jest system Windows do naprawy (jest tylko 1 sciezka). no to wybieram ta jedyna i na tym koniec, nic sie dalej nie dzieje, czekalem 30 minut i ciagle nic

  3. no wiec postanowilem sformatowac dysk przez plyte. po tym jak sie wciska F8 aby zatwierdzic umowe INSTALATOR SYSTEMU WINDOWS XP POSZUKUJE WCZESNIEJSZYCH WERSJI SYSTEMU MICROSOFT WINDOWS. tylko problem polega na tym ze i w tym momencie juz nic sie dalej nie dzieje. powinno wyszukac w maksymalnie kilkanascie sekund stary WINDOWS XP ale wlasnie ze go nie moze znalezc. rowniez czekalam nawet 30 minut zeby go wyszukalo ale nic to nie daje

  4. postanowilem sformatowac moj dysk(4GB) poprzez inny. nie da rady poniewaz jak podlacze te 2 dyski naraz nie chce mi sie uruchmomic WINDOWS XP z tym dobrym WIndowsem (drugi dysk 4GB)

zworka jest wyciagnieta z tego dysku ktory chce sformatowac

zna ktos jakis sposob na wyjscie z mojej sytuacji, jak sformatowac dysk, co zrobic

sprobujmy naprawic system, wejdz do konsoli odzyskiwania i podaj komende

chkdsk /f Nastepnie uruchom komputer w trzbie normalnym gdzie podaj nazwe brakujacego pliku. Kolejna rzecza jest abys uruchomil komputer w trybie awaryjnym z wierszem polecen gdzie sprobuje uruchomic przwracanie systemu gdzie podaj komende C:\WINDOWS\system32\Restore\srdiag.exe

Sprawdz to wszystko co Ci podalem a pozniej bedziemz dzialac dalej :smiley:

Ja bym sprawdził też pamięć RAM - służy do tego m.in. program Memtest86 (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=340&t=47)

pamiec ram jest wporzadku

pogrzebalem przy tasmach i jakos sie sformatowalo tylko ze zniknelo mi ponad 100GB, widze jedynie 10GB z laczniej puli

znacie jakies bardzo dobre programy do odzyskiwania danych??

start-> uruchom-> diskmgmt.msc

Zobacz na innej taśmie