Problem z dyskiem ATA Seagate Barracuda

Witam,

mam problem z dyskiem ST3160021A. kupiłem go niedawno jako niesprawdzany. Kiedy włączam komputer startuje jakiś Windows do którego nie mam hasła. Botując z CD XPeka formatuję partycję i kiedy formatowanie ma 100% wyskakuje błąd formatowania. Formatowanie nie może być ukończone. Jest napisane, że dysk nie może być uszkodzony. Chcąc bez formatowania zainstalować Windows też wyskakuje błąd. Nawet gdy próbuje usunąć partycję, ona nie chce się skasować.

Podpiąłem ten dysk jako drugi w komputerze z 7 i chciałem go sformatować z poziomu Windowsa, ale wyskakuje komunikat System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania. Dodam, że kiedy próbowałem formatować z Windowsa to przez chwilę kiedy się formatował, do momentu w którym nie wyskoczył komunikat dysk dziwnie głośno pracował. Da się coś z tym zrobić, czy mogę wyrzucić dysk do śmieci? Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Zrób to: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html

To pierwsza czynność, jaką po kupnie dysku powinieneś zrobić. Jak go będziesz… sprzedawał, to też!

Ściągnij sobie “Hirens Boot CD 13.0” - jest tam bootowalna wersja Windows XP i sporo przydatnych programów do naprawy, formatowania i odzyskiwania danych z HDD. Jest to multi-kombajn do systemu. Polecam.

Poraj zrobiłem wszystko tak jak w tej instrukcji. Dysk formatował się praktycznie całą noc a to tylko 160GB. Chcąc zainstalować Windowsa znów instalator nie może sformatować dysku. Teraz ściągam Hirens Boot CD 13.0 i będę próbował dalej. Macie jakieś pomysły jak to naprawić, oczywiście jeżeli się da?

Nie chce przesadzić, ale dziesiątki razy to robiłem. Uwaga! Chodzi o wymazanie (niektórzy mówią “zerowanie”), a nie sformatowanie dysku. To bardzo duża różnica i zupełnie inne czynności. Wymazanie Twojego dysku nie powinno trwać dłużej, niż nieco ponad godzinę (zależy od procesora). Jeśli trwało “całą noc”, to (moim zdaniem) ten dysk jest uszkodzony. Zakładam, że robisz to na absolutnie sprawnym (poza dyskiem) sprzęcie. Hirens Boot CD raczej tu już nie pomoże.

Wykonaj “Low Level Format” dysku, daj znać czy pomoże (program na Hirens Boot CD 13.0)