Problem z Dyskiem ATA!

Witam mam duzy problem z dyskiem w tamtym roku we wrzesniu kupiłęm sobie dysk Seagate 160 Gb Ata wczesniej miałem podłączone 2x40Gb na zasilaczu 350W ktory pracował juz 3 lata . Gdy wymieniłem na nowy dysk pojawił sie problem gdy np komputer sie uruchamiał to w tym momencie wylanczał sie dysk i włancza to wyglądało jak by mu zasilanie odcinało kumpel miał zasilacz 250W podpiołem go miałem spokoju z 2 tyg. a teraz ponownie sie wyłancza nie tylko przy wlanczaniu kompa lecz nawet jak jakis program włancza np Worda albo winampa . I nie ma to ze jak dysk wykorzystuje jakis program to wtedy sie wylancza nawet jak leci muzyka to potrafi sie wyłączyc i włączyc . Jest to uciązliwe poniewaz jak tak bedzie sie dziac to wresnie mi dysk szlak trafi .

ECS P4S5A/DX+ , CELERON S.478 1.8GHZ , GRAFIKA GEFORCE 4 64/128 , RAM 512 400 MHZ , SOUND BLASTER LIVE , KARTA SIECIOWA , CD ROM , NAGRYWARKA , DYSK 160 GB , WIATRAK NA DYSK 80X80 , WIATRAK PRZY GRAFICE , PROCEK I ZASILACZ … TO WSZYSTKO MAM W TEJ CHWILI PODŁĄCZONE MOZE ZASILACZ JEST ZA SŁABY I MOZE DLATEGO TEN PROBLEM ??? Poratujcie mnie co zrobic

Jak dla mnie to na 99% jest za słaby zasilacz. Ale poczekaj jeszcze na wypowiedzi innych userów. Jeżeli zdecydowałbyś się na wymianę zasiłki to tylko fortron 350w MDN z allegro.

A jak na mnie to po:

1> sprawdz czy w biosie masz SMART na Enable

2> sprawdz w ustawieniach windowsa w menadzeże urządzeń czy dysk nie pracuje w trybie PIO, jeżeli tak odinstaluj go z menadzera i uruchom ponownie kompa, zostanie wykryty automatycznie.

Może być problem ze złączem zasilania dysku molex.

Zmień wtyczkę zasilania dysku.

Obejrz gniazdo zasilania dysku,spróbuj dokręcić delikatnie śruby elektroniki dysku.

Zmień zasilacz na mocniejszy.

Sprawdź dysk na innym kompie jak to samo serwis.

Tak dysk nie pracował na Smart Enable tylko na Disable teraz jest juz przestawione (ale co to daje jaka jest roznica??) . Dysk nie pracuej w trybie PIO bo nic takiego nie pisze . Zmieniłem wtyczke zasilania , gniazdo jest dobrze dokrecilem minimalnie srubki . Narazie nie mam funduszy ale zmienie na inny . Kiedys bylem u kumpla i zdarzyło mi sie cos takiego ze sie własnie wyłączył . Poczekam jeszcze i sprawdze . A jakie zasilacz polecacie w dobrej cenie w miare najtanszy a dobry ??

Podaj konfig to sie dobierze zasilke.

ECS P4S5A/DX+ , CELERON 1.8 GHZ , DYSK ATA 160 GB , GRAFIKA GEFORCE 4 64/128 , SOUND BLASTER 5.1 LIVE , CD-RON , NAGRYWARKA CD , FDD , KARTA SIECIOWA chyba tyle czekam na propozycje jaki zasilacz

Złączono Posta : 01.10.2006 (Nie) 19:10

ECS P4S5A/DX+ , CELERON 1.8 GHZ , DYSK ATA 160 GB , GRAFIKA GEFORCE 4 64/128 , SOUND BLASTER 5.1 LIVE , CD-RON , NAGRYWARKA CD , FDD , KARTA SIECIOWA chyba tyle czekam na propozycje jaki zasilacz , wentylator 80x80 na dysk

tanim kosztem jakies 60zl tylko na allegro

FORTRON 350W FSP350-60THA-P SATA lub 350WMDM®

narazie niedostepne,trzeba patrzec codziennie.Albo ze sklepu

Modecom MC-350ATX 2.0 (350W), pasywne PFC (1x120mm) 111zl

http://www.znak.pl/index.php?cid=894&sc … 350ATX+PFC