Problem z dyskiem.Brak defrag i niewidoczny z Linuksa

(radzik radzik) #1

Mam problem z dyskiem C (system Windows). Z poziomu Linuksa jest on niewidoczny a z tego co pamiętam to był. Inne wszystkie są widoczne. Ponadto defragmentuje,kończy a potem jak wchodzę jeszcze raz to znowu pokazuje ze trzeba defragmentować i pliki sa potrzaskane w dwudziestu kilku pprocentach(po ówczesnej defragmentacji ;/) Pomocy!! Dodam, że w Panel Sterowania>Narzędzia administracyjne>Zarządzanie komputerem>Zarządzanie dyskami pokazuje, że jest zdrowy i Scandisk Windowsowy nic niby nie znajduje (ale nie wiem czy on coś daje). Pomóżcie, bo obawiam się najgorszego, że się posypie ;/ choć niby wygląda tak jak wyżej napisałem.

(system) #2

a ile wolnego masz na c ? jakie pliki się nie defragmentują (po zakończeniu defragmentacji pojawia się raport) w linuxie używasz ntfs-3g? zamontuj ręcznie partycje w fstab (linux) ewentualnie wylistuj wszystkie partycje w tym systemie

nie wiem czy zadziała polecenie debianowski fdisk -l

(radzik radzik) #3

wolnego full-ponad 8 GB (cały 11GB). Mam system plików ext 3. Ale jak zmienić na ten co Ty tam piszesz: ntfs-3g?? Nie defragmentują się i w ogóle do defragmentacji są pliki takie malutkie i jest kilka dosłownie więc gdzieś jest jakiś problem, bo największy zajmuje chyba 13 MB, zaś wszystkich jest chyba 7 albo 8.