Problem z dyskiem C!

witam,

mam problem z dyskiem C

Kiedy odinstalowałam zbedne oprogramowanie aby zwolnic miejsce na dysku okazało się ze programy odinstalowuja mi się ale pojemność dysku się zwiększa, zamiast zmniejszać.

Ponadto kiedy sprawdzam zajęte miejsce na dysku C w Właściwosciach jest to 3, 730 358 277 a kiedy recznie sprawdzam zawartośc tego dysku jest to 2, 688 389 120. Róznica jak widac jest bardzo duża.

Co jest tego przyczyną i

jak mam się tego pozbyć???

Bede wdzieczna za kazda sugestię.

No chyba logiczne… gdy programy się odinstalowuje pojemność dysku się zwiększa ;]

Norma… na partycji systemowej są ukryte foldery systemowe.

Wszystko jak najbardziej ok.

Spróbuj przeskanować dysk ScanDiskiem ( w XP chkdsk ) często pomaga w odzyskaniu utraconego miejsca.

co przez to rozumiesz? Jeśli zaznaczasz wszystkie pliki na dysku i klikasz właściwości to weź pod uwagę pliki ukryte i systemowe - muszą być widoczne, gdyż w innym przypadku nie będą brane pod uwagę. Jeśli masz system XP dużo miejsca mogą Ci zajmować pliki niezbędne do przywracania systemu, jeśli masz tą opcej włączoną.

Weź pod uwagę że dodatkowo na dysku C (jeśli nie zmieniałeś konfiguracji) znajduje się plik wymiany - pagefile.sys - który jest ukryty i może mieć nawet 1.5 Gb choć w standardzie powinien mieć ok 780 Mb (zależnie od ilości RAM-u) :slight_smile:

Do tego tak jak koledzy pisali wcześniej - ukryte foldery systemowe

  • System Volume Information

  • Restore

do tego pliki .tmp w katalogu

\windows\temp\ oraz

\documents and settings\uzytkownik\dane aplikacji\temp i \temporary internet files\

Jak wyczyścisz temp-y (ew. usuniesz punkty przywracania\wyłączysz przywracanie) to spokojnie 1 Gb masz w kieszeni :slight_smile:

Możesz w tym celu użyć programu np. CCleaner klik

bardzo dziękuję za odpowiedzi

BTW chodziło mi o to że kiedy odinstalowałam programy miejsce na dysku sie zmniejszyło zamiast zwiększać.

To nie jest logiczne, ale przez pomyłkę napisałam ze się zwiększało :oops:

pozdrawiam serdecznie

Akurat te są wliczane przy sprawdzaniu pojemności dysku na zaznacz pliki->ppm->właściwości :wink:

Ale fakt faktem… potrafią zabierać w cholere miejsca :wink: