Problem z dyskiem (chyba)

Witam, otóż gdy gram np. w Civilization IV gra mi strasznie przerywa (nawet na najniższych detalach). Nie powinno raczej tak robić gdyż posiadam C2D e4300, GF 7900GS, 1Gb ram.

U mojego kumpla który ma trochę gorszego kompa gra działa idealnie nawet na max detalach. Wydaje mi się że przyczyną tego iż te lepsze gry mi przerywają jest mój dysk.

Mam WD2500KS i strasznie chrobocze podczas gry. Zresztą od początku tak robił już kiedy po raz pierwszy instalowałem system na kompie. U nikogo kogo znam dysk tak strasznie nie hałasuje.

Przykład z gry Gothic 3:

hałas + przerywanie gry ----> 5 sekund normalnej gry -----> i znów hałas i przerywanie i tak wkoło

Próbowałem defragmentacji i ponownego formata ale bez rezultatów.

Czy można jakoś sprawdzić czy to przerywanie jest winą dysku?? Może znacie jakiś program pokazujący jego wydajność??Myślicie że warto się zastanowić nad kupnem nowego twardziela??

Pozdro

wklej zakładkę HEALTH z programu HDTUNE, zmień taśmę SATA, jaki masz zasilacz ?? wklej jeszcze wynik z Benchmarka w programie HDTUNE.

ecf0650aed6b2400m.jpg

3c855f48c7050110m.jpg

Jeśli chodzi o zasilacz to A.Warrior 400W

wedle smart’a dysk się wysypał ale nie wiem co to za atrybut, oddaj dysk do serwisu gwarancyjnego.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif