Problem z dyskiem! Czy padł? Help! :(

Gdy masz ten pierwszy ekran bootowania(gdzie pokazuje procesor,ilość ram,dyski i napędy) to zobacz czy w miejscu “Primary master”(czy coś w podobie) wykrywa Twój dysk(jesli masz 1 dysk i 1 napęd to powinieneś tam mieć 2 miejsca zapełnieone).

Co do zatrzymywania ładowania.Coś z Windą musiało się posypać.

Mogą być 2 wyjścia(ale 1 nie zawsze skutkuje):

  • Naprawa za pomocą płyty z Windowsem(wkładasz plytkę z windowsem, resetujesz, odpalasz z niej kompa, i za DRUGIM razem jak się spyta czy naprawić system to wybiez tak.)

  • Ja jednak proponuję Ci zgrać u kumpla wszystkie ważne pliki z partycji systemowej na inną partycję i dokonanie u Siebie już formatu(no i co logiczne reinstal Windy).

Ustawiam w BIOSIE, żeby na starcie odtwarzał płytkę, wkładam płytkę z Windowsem i nic… Nie zainstaluje windowsa, bo sie przed tym resetuje. :frowning: HELP

A nie Masz komunikatu, że aby uruchomić z CD musisz nacisnąć jakiś przycisk?

Nie mam… :frowning: W tym czasie jak powinien być komunikat to komp ma reseta. Bym musiał wziąć od kumpla dysk i sprawdzić czy chodzi jego dysk na moim kompie. Bo może coś z kompem?

W dniu 18.06.2008 , o godzinie 11:22 został dopisany post przez emajer5

Dobra, odpalam płytkę i gdy wezmę podczas instalacji windowsa opcje “Automatyczne odzyskiwanie systemu”, to prosi mnie o DYSK automatycznego odzyskiwania systemu, a niżej jest “po wprowadzeniu dysku do stacji dyskietek wciśnij dowolny klawisz”.

Jeśli nie wezmę Automatycznego Odzyskiwania Systemu, to ładują się jakieś pliki (jak do instalacji windowsa) i później wyskakuje błąd. ;/ I tylko reset. :frowning: