Problem z dyskiem, gdy podlączam wyłacza się monitor


(Danielson) #1

Witam.

Gdy podłaczam dysk jako osobny czyli slave, i po naciśnieciu "power" monitor się nie włacza oraz komputer wydaje jakieś dzwięki ( chyba 5 pisków). Tydzien temu go podłaczyłem i dysk działał poprawnie, lecz teraz już nie chce chodzić ( przypominam że jest to dysk po przejsciach, gdzie był on zastąpionym nowym dyskiem, lecz w serwisie powiedzili jakieś 1,5 lata temu że moge poprobować sobie go poformatować, zmienić typ plików etc, oczywiscie u mnie działał, i mogłem przenosic dane i normalnie uzytkować dysk).

Klika dni temu gdy testowałem dysk programami diagnostycznymi wszystko przebiegało poprawnie, oraz chciałem go sformatować to nagle monitor się wyłaczył na mniej więcej 30% postępu formatowania, oczywiscie resety nie pomagały i wciąż było słychać te dzwięki przy uruchamianiu komputera z połaczonym dyskiem.

Chciałem go sprzedać na allegro jako sprawny ale widze teraz że w ogole nie działa...

I teraz za każdym razem gdy podłaczam to monitor gaśnie, mruga jedynie dioda i komputer wydaje w.w dzwięki.

Dysk wydaje się sprawny patrząc na wykresy oraz dane z przedstawionych screenów kiedy robiłem testy.

hdtuneix9.png

tempan9.png

hdic4.png

asinfde8.png

Jeśli ktoś wie jak można przywróćić dysk do życia to proszę o porady oraz co oznacza ten czerwony punkcik, coś jest uszkodzone.. Bad sektory ? Lecz to nie wpływało na prace dysku wcześniej gdy go uzytkowałem.

Jeżeli ktos wie jak mi pomoc, to proszę o rady.

Dziękuje.

Daniel M.


(De Niro) #2

nie podłanaczaj go na jednej taśmie z dyskiem na którym jest postawiony system, podłącz na miejsce CDROM'u i sprawdź co będzie się działo.

P.S

Jaki BIOS :?:


(Danielson) #3

De niro. Wcześniej wszystko chodziło po prawnie i nie było potrzeby podlaczania pod inna taśmę np. Cd romu, lecz oczywiście sprawdze może coś pomoże.

Bios typu Award.

A monitor w dodatku właczą sie po kilku twardych resach po odłaczeniu dysku.


(fiesta) #4

Jeżeli podłączasz dysk jako osobny zworka powinna być ustawiona na Master, dopiero gdy podłączasz go jako drugi zworka powinna być ustawiona na Slave


(Danielson) #5

Fiesto wszystko dobrze podłaczam bo wcześniej elegancko chodziło, to znaczy podłaczałem bez zworki i widział go jako osobny dysk w biosie oraz systemie.

pozdrawiam


(De Niro) #6

jako osobny dysk, podłączyłeś do kanału Primary czy Secondary i do której wtyczki podłączyłeś na taśmie :?:


(ak6) #7

Czy ten dysk jest pusty czy był instalowany na nim jakiś system ??

Jeśli jest czysty to zrób na próbę jak mówi De Niro.

Dysk podstawowy daj na master i podłącz do IDE1 na płycie głównej a ten dodatkowy daj na oddzielnej taśmie do IDE2. Jak się nie uruchomi i będzie wydawał piski to napisz sekwencję tych pisków.


(JNJN) #8

A może taśma sygnałowa uszkodzona,podmień na nową 80 żyłową.

Sprawdź bolce w gnieździe IDE dysku.

Bios i komp przy starcie ma widzieć dysk poprawnie.

Sprawdź dysk na innym kompie,jak to samo uszkodzona elektronika dysku.