Problem z dyskiem maxtor 80gb

Witam :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: zakupilem dysk maxtor 80gb przy instalacji wendowsa dysk sformatowal sie na system plikow ntsf nie wiem jak ale zostalo mi 75 gb ale to nie windows zajmoje tyle tylko pisze ze to calkowita pojemnosc dysku 75gb z groszem -dobra nie przejelem sie zreszta mam jeszcze duzo miejsca podzielilem partycion magikiem na 3 partycje C-windows ntsf 15 gb i dwie E,D fat32 po 40 po jakims czasie zauwazylem ze na C jes krytyczna ilosc wolnego miejsca wlaczyl sie program do oczyszczania dysku no i sie troche usunelo ale dalej jest ok150 mb a bylo 15 gb a nic nie instaluje kiedys mialem maxtora 40 gb byly podobne problemy ale nigdy nie takie duze zawsze zostawalo ze 2 gb wolengo z 6g bcalkowiteg niewiem moze to ten internet ale zawsze usuwam wszystko co sie da PROSZE O POMOC :!: :!: :!: BARDZO PILNE :!: :!: :!:

Wydzielono z TEGO tematu.

Co do problemu to dysk 80 gg ma faktycznie ok 75 GB wiec jest ok.

Przywracanie systemu ci zajmuje to miejsce. PPM >> Mój Komputer>>Przywracanie >>wyłacz.

Ja mam Maxtora 80GB i i fizyczną pojemność ma 78 GB, jheżeli nie masz za duzo żeczy z na dysku to go wykręć ić do kupla niech ci programem PartitionMagic 8.0 wykasuje wszystkie partycje, potem go sformatuj dokładnie, gdy to zrobisz podziel sobie dysk na partycje i mozesz iśc do domu. (Wszystko zrób w tym programie, polecam go jest świetny)

Producenci dysków zawsze podają pojemności że się tak wyraże do “równego” i jak twój dysk jest 80 to będziesz miał coś koło tego co napisałeś :wink:

ale nigdy więcej niz napisza zawsz mniej :frowning:

Przyczyna

1GB=1000MB a nie 1024MB :slight_smile:

Dobże napisane 80 : 1,024 = 78,125 Wszystko wiadomo