Problem z dyskiem na usb


(Infamis Rw) #1

Witam!

Sprawa ma sie tak, ze przez pare dni uzytkowalem dysk zewnetrzny sata (samsung hd642jj) i bylo okey, ale po kliku dniach nagle system go nie widzi, mimo ze przy podlaczaniu odpowiednie ikony i dzwieki usb sie pojawiaja, dysk ma zasilanie bo slychac, ze chodzi, kontrolki na kablu usb sie swieca, a w menadzerze urzadzen tez dysku nie ma.

System to windows xp sp2.


(Cosik Ktosik) #2

W menedżerze urządzeń, z menu wybierz->widok->pokaż ukryte urządzenia. Teraz zobacz, czy gdzieś go nie ma.

Profilaktycznie:

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.


(Infamis Rw) #3

Była w rejestrze we wskazanej części jedna pozycja lower filters i ja usunąłem, ale dalej po ponownym uruchomieniu system nie widzi dysku, natomiast w menadzerze urzadzen, po uruchomieniu pozycji 'pokaz ukryte urzadzenia', ostatnia pozycją na liscie jest: "woluminy magazynu" rozwijające sie do 3 "woluminów uniwersalnych" (a na podłączanym dysku są 3 partycje). Co dalej?


(Infamis Rw) #4

Panie ktosik wymyśl pan cosik!


(Cosik Ktosik) #5

A pod kontrolerami USB nie ma go?

Jeżeli w zarządzaniu dyskami na 100% nie ma tego dysku, to w menedżerze urządzeń najpierw spróbuj odinstalować wszystkie kontrolery (nie koncentratory) USB, po czym włącz na nowo komputer.


(Infamis Rw) #6

Nic to nie pomaga.