Problem z dyskiem - niekorygowalne błędy podczas zapisu/odczytu, niestabilne sektory


(Angeldeath109) #1

Mam problem z dyskiem, ostatnio padł mi system dlatego że zrobiło mi z partycji ntfs partycję bez systemu plików. Nie wiem do końca czy to była wina systemu czy wina dysku ale zainstalowałem program Hard Disk Sentinel i wynika z niego że coś jest nie tak z moim dyskiem. Nie znam się dobrze na tym więc nie bardzo wiem jak jest skonstruowany dysk i ile jeszcze pociągnie. Na drugiej partycji mam ważne dane nie chciał bym ich utracić, co prawda zamówiłem już nowy dysk na allegro ale nigdy nic nie wiadomo.


(fiesta) #2

unrealxx2  większego screena nie dało rady zamieścić ??

 

Proszę zapoznać się z tym poradnikiem:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-18/ogloszenie-2-poradnik-zak%C5%82adania-i-edycji-tematu/

 

a następnie dokonać zmiany tematu na konkretny.

 

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.


(IPSEN) #3

Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.


(Angeldeath109) #4

IPSEN, zrobiłem screena

http://oi57.tinypic.com/11uvm90.jpg


(zygi100) #5

No kolego zgrywaj szybko dane z tego dysku.Jak masz na gwarancji to reklamój.Jak nie to kupowac trzeba nowy dysk.Ten w każdej chwili może paść.

Pozdrawiam


(IPSEN) #6

Jeżeli to nie błąd odczytu 34385 godzin pracy dysku

 

C5-Liczba “niepewnych” sektorów, które oczekują na ponowną alokację z powodu błędu odczytu. Wartość RAW tego atrybutu wskazuje na łączną ilość sektorów oczekujących na rempowanie.

C6-Łączna liczba nienaprawialnych błędów sektora. Wzrost wartości tego atrybutu wskazuje na ewidentne defekty powierzchni dysku i/lub problemy z mechaniką dysku.

Moim zdaniem do wymiany,poczekaj na opinie innych