Problem z dyskiem not found ? prosze o help :/

kupilem dyski uzywane niewiadomo czy są dobre… no i podlaczylem ale nie wiem jak zaznaczyc master slave itp …ale jak wlaczam to pisze slave not found master not found czy cos w tym stylu;/ prosze o pomoc

robinn1

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

Na dyskach masz opis ustawienia zworek w czym problem?

nie mam zworka na jednym dysku :confused:

a są numerowane tak ; CS , SL , MA

pod co mam podpiac 1 dysk? btw; co zrobic jesli nie mam zworki:(

CS - Cable Select

SL - Slave

MA - Master

Jeśli ATA i są na jednym kablu to:

-dysk ma podepnij na końcu taśmy

-dysk sl na środku

Złączono Posta : 13.03.2007 (Wto) 23:21

na allego jako ‘‘nie sprawdzone’’, zapewne były sprawdzone, sprzedane jako ‘‘nie sprawdzone’’. Dyski kupuje się tylko i wyłącznie nowe, a części z opisem ‘‘nie sprawdzone’’ radzę unikać, zwykle są zniszczone.

zaraz od nowa :confused:

1 dysk zakladka Master koncowka kabla IDE1

2 dysk zakladka Slave srodek kabla ide1

tak?

Tak.

nie pomyl kierunków (czerwonej kreski na taśmie)

:::::::::::::::::::::: **** <- zasilanie

taśma

no wiec tak;

podlaczylem 1 dysk ustawiam na master… podlczam kabel i kicha:/ widzi tylko na drugim kablu IDE dwd … a dysku wogole nie widzi…:confused:

czy oba są skopane? oba nie dzialają mi :confused:

co robic;(

robinn1

O coś byłeś proszony.JNJN

Co prawda tyczy się napędów CD,ale poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Teraz moze ja…

…mnie z kolei zaskoczyła moja stalowa buda. Mianowicie komputer pracował całą noc. Potem przed pójściem do pracy go wyłączyłem, ale po ok. 15 minutach coś sobie przypomniałem…

…bęc, dysk wydał dźwięk jakby… hm, ktoś otwierał puszę z piwem. BIOS przeliczył pamięć, zakomunikował że Dual Channel is Enabled, przeszedł do sekcji “Detecting IDE Channels, please wait…” i na tym koniec.

Niestety, nie miałem możliwości sprawdzenia innego HDD ani zabotowania z plytki. Jedyne, co zrobiłem, to reset ustawień CMOS.

Na “safe settings” BIOS widzi zarówno dysk, jak i napęd. Po pozostawieniu opcji “domyślnych” oraz “moich” system nie startuje…

Dysk to jeden z WD (odnośnie dzwięku otwieranej puszki - tak miały Maxtory), płyta to Gigabyte GA-7N400 Pro2 (Rev 2.0) - jak uważacie, kontroler czy raczej dysk…?