Problem z dyskiem - Opóźniony zapis nie powiódł się


(Xirate) #1

Witam. Powiem krótko i na temat bo taki mam zwyczaj. Niedawno sprawiłem sobie dysk Seagate Barracuda 320 GB i od jakiegoś czasu są z nim problemy. Otóż podczas dłuższego używania komputera lub grania w mocniejsze gry zainstalowane na tym dysku(spełniające wymagania) po jakimś czasie pojawia się żółty trójkąt z wykrzyknikiem i komunikat: Opóźniony zapis nie powiódł się. Zwykle najpierw odpada folder G:/$Mft czy jak mu tam. Poszukałem trochę wcześniej w internecie ale jedyne co znalazłem to tyle żeby popatrzeć w compmgmt.msc. Znalazłem tam swój dysk i przy jego ikonce znany nam wcześniej wykrzykniczek a przy opisie napisane zamiast zdrowy to zagrożony (!). Nie wiem czym to jest spowodowane (antywirus Avast Home). Nie wiem czy to nie jest wina chłodzenia / zasilania. Próbowałem sprawdzić chkdskiem ale nic nie wykryło. Proszę o szybką odpowiedź

A i jeszcze na jednym forum widziałem że może to być wina sterów Ati z Catalyst Control Center(Mam Ati Radeon X1650) i po odinstalowaniu CCC powinno normalnie działać, ale narazie nie chce mi sie z tym bawić.

Możecie też mnie złapać na gg: 4388418


#2

Xirate , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(suchmen) #3

Ewidentnie wirus


(Xirate) #4

A i wrto dodać próbowałem skanować. Nic nie wykryło.


(suchmen) #5

Avastem to sobie możesz skanować...


(Xirate) #6

Narazie spróbuję usunąć CCC. Efekty podam niedługo

-- Dodane 07.11.2009 (So) 21:01 --

Niestety nie pomogło. A i załączam link do screena z compmgmt.msc:

Potem jeśli kliknę na 300gigówke prawym i zaznacze "Uaktywnij ponownie dysk" to wykrzykniczek znika ale przy nast. uruchomieniu zmienia sie spowrotem. A i przed wyłączeniem jeszcze wyskakuje komunikat wcześniej opisany.

-- Dodane 07.11.2009 (So) 21:13 --

sugerujesz jakiegoś lepszego antywira?

-- Dodane 08.11.2009 (N) 19:51 --

Znalazło mi narazie 2 robaki w SVI i problem przestał się pojawiać w compmgmt czy przestalo całkowicie powiem wkrótce. Narzie jestem dobrej myśli :slight_smile:

-- Dodane 19.11.2009 (Cz) 20:51 --

Dobra z tym jest już git. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia