Problem z dyskiem pod SATA

Rozwalił mi sie dysk twardy ATA. Jako ze mam na plycie glownej wejscia ATA i SATA postanowilem kupic od kolegi uzywany dysk SATA. U niego ten dysk działa.

Gdy go podlaczylem przy uruchamianiu komputer sie restartuje i tak w kolko. BIOS go widzi wiec nie wiem co jest nie tak :confused:

Pomozcie…

Zainstaluj na nowo system. Żeby wszystko działało, musiałbyś mieć identyczny sprzęt jak kolega.

Jeśli to jest dysku z zainstalowanym systemem to tak, jeśli ten dysk jest pusty to piszesz bezsensu.

khris , napisz coś więcej o tym dysku - jest na nim zainstalowany system?

Tak, ten dysk posiada system. inaczej bym tego nie pisal :stuck_out_tongue:

moze potrzebne sa jakies sterowniki sata? bo to dosyc stara plyta glowna. Jesli tak to jak je zainstalowac?

no to masz przyczynę problemów - system aby działał musi być wcześniej zainstalowany na takim samym lub bardzo zbliżonym konfigu sprzętowym - w innym przypadku to jest tylko proszenie się o problemy. Jedyne co teraz możesz zrobić to przełączyć w biosie tryb pracy dysku - z IDE na SATA (AHCI) lub z SATA (AHCI) na IDE - to może pomóc lecz nie musi.

khris , nazwij temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Inaczej zostanie usunięty. Przypomnę, że rejestrując się na forum potwierdziłeś znajomość regulaminu i zobowiązałeś się do jego przestrzegania.