Problem z dyskiem Samsung HD502HJ

(Michal55568) #1

Witam. ostatnio mam małe problemy z komputerem. Od pewnego czasu zaczeły się pokazywać BSOD’y ( Bluescreeny ) . oddałem do naprawy komputer i powiedzieli mi że mam za słaby zasilacz w komputerze ( mialem 500V - Wymienili mi na 530V ) . Przez pewnie czas ustąpiły i się znów pojawiły. Mam windowsa 7 . Mam pewne wątpliwości co to mojego kochanego komputera i założyłem własnie ten temat aby dowiedzieć się jak sie sprawuje mój dysk.

Dysk- Samsung HD502HJ ( 500GB )

Error scan - w tej zakładce wszystko jest wporządku. wszystko świeci się na zielono.

Gwarancji juz niema ponieważ się skończyła :frowning:

Wracając do tematu podsyłam kilka zdjęć z HDTune

Health - http://iv.pl/images/77170822534628977142.png

Benchmark - http://iv.pl/images/97539586733315882281.png

Proszę o dokładne opisanie co się dzieje z moim dyskiem.

Z góry dziękuje za wszystkie wypowiedzi !

(rgabrysiak) #2

Jakiej marki masz zasilacz?

(Michal55568) #3

http://www.x-kom.pl/p/71317-zasilacz-ko … 7-box.html

BeQuiet 630w

juz edytowalem. byla pomylka

(rgabrysiak) #4

Zasilacz jest w porządku.

(Michal55568) #5

wiem. mialem gorszej firmy więc wymienili mi na lepszy. w dalszym ciągu chcę sie dowiedzieć co dolega mojemu dysku.

(Przemek18) #6

Lepiej składać na nowy dysk,ponieważ jest bardzo dużo błędów Ultra DMA CRC ERROR Count ,dysk niedługo padnie,sam miałem z samsunga tylko 750GB podobne błędy i też pewnego pięknego dnia system się nie uruchamiał pomimo tego że dysk był widoczny w BIOSIE nic już nie można było zrobić.Na twoim miejscu pomyślałbym o skopiowaniu danych na płytki,dysk zewnętrzny,pendrive.Co do dysku polecam ci:http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-oem-353686/.Decyzja należy do ciebie,co dalej robisz z tym dyskiem. :slight_smile:

(Sebenicz) #7

Dysk ma problemy z komunikacją, ma bady z powodu przeciążeń. Dysk to żywy trup, polecam zgrywać dane dopóki jeszcze się da.

(Michal55568) #8

a więc jak juz moj dysk jest do wyrzucenia. teraz proszę o rade jakiej firmy, jaki model jest najlepszy , cena tak do 200zł .

Dodane 07.05.2013 (Wt) 18:51

i jeszcze jedno. czy dysk może mieć coś wspólnego z występowaniem bluescreenów w moim przypadku??? jest to całkiem, a może bardzo możliwe???

(rgabrysiak) #9

dysk-twardy-200zl-t522841.html

dysk-hdd-200zl-t523266.html

(Longhorn2009) #10

Jak coś mam nowe seagate 1TB do sprzedania dyski-seagate-1tb-sata3-nowe-t529880.html :wink:

(falcon89) #11

Parametr 01 wskazuje na problem z powierzchnią dysku lub głowicami odczytu/zapisu (błąd krytyczny).

05 to bad sektory

BF informuje o tym że dysk został poddany wstrząsom

C4 operacje remapowania

C7 świadczy o problemach w komunikacji dysku z kontrolerem (najczęściej pomaga wymiana kabla sygnałowego sata, zmiana portu na płycie)

C8 świadczy o złym stanie powierzchni dysku (parametr 01 i C8 świadczą o złym stanie powierzchni talerzy)

Dysk kwalifikuje się do wymiany (powierzchnia talerzy jest uszkodzona).

Niezwłocznie zabezpiecz ważne pliki i szykuj się na wymianę dysku.

(Agatonster) #12

keflar002 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(ra-v) #13

Spróbuj jeszcze na innym kablu zrobić test. Możliwe że błedy UltraDMA CRC są tym spowodowane, a błędy zapisu i niby uszkodzonych sektorów są spowodowane błędami transmisji. Jeśli nadal będzie to samo, to wyżej masz napisane co zrobić.

(Michal55568) #14

okey. sproboje tak jak mówisz. a ile będzie kosztował taki kabel sata do tego dysku?

(falcon89) #15

Kabel nic tu nie zmieni, najprawdopodobniej masz uszkodzone fizycznie powierzchnie talerzy (parametr 01 i C8).

Kilkanaście zł (można dostać w każdym sklepie komputerowym).

(ra-v) #16

Mi się tez nie chce wierzyć za bardzo że coś zmieni, ale rożnie bywa. Nie kupuj - pożycz, albo weź od DVD.