Problem z dyskiem Samsung HDJ322 320 GB

Witam mam następujący i bardzo dziwny problem otóż ostatnio miałem problemy z tym samym modelem dysku ponieważ chodził coraz to wolniej i pojawiało się coraz więcej błędów w SMART w wierszu UltraDMA CRC Error Count. Na początku kiedy kupiłem ten dysk wszystko chodziło fajnie aż do momentu kiedy pewnego dnia w Smarcie zauważyłem w hdtune podkreślony na żółto wiersz UltraDMA CRC Error Count wartość błędów z zera zwiększyła się do 19. Przez parę kolejnych miesięcy monitorowałem dysk i o dziwo ilość błędów się nie zwiększyła chociaż nie wymieniałem kabla i nic nie kombinowałem. No i ostatnio przed świętami wtedy kiedy akurat upływała 24 miesięczna gwarancja dysku twardego i wtedy nagle dysk zaczął o wiele wolniej chodzić, przy instalacji jakiegoś większego programu lub gry dysk był tak obciążony że przy instalacji nie szło nic więcej robić oprócz instalowania. Gwałtownie też skoczyła liczba błędów i stale się powiększała aż do 69, bo potem oddałem dysk na gwarancję. Dysk akurat wrócił z gwarancji został wymieniony tylko zastanawiam się czy na nowy czy tylko na naprawiony. Z ciekawości chcąc sprawdzić jaki jest stan dysku i czy na pewno jest nowy zainstalowałem HDtune i Aschampoo hdd control 2 Aschampoo pokazuje że dysk ma dopiero 3 godziny pracy i był włączany 2 razy. Czyli jest ok. Niestety kiedy zobaczyłem SMARTA z Hd tune znowu się zaniepokoiłem ponieważ to samo pole co było w poprzednim dysku zaznaczone na żółto teraz też było oznaczone takimi kolorami tyle że pokazywało tylko 29 błędów. Na szczęście błędy się nie zwiększają. Nie wiem co się dzieje czy hd tune źle pokazuje bo w Aschampoo hdd control nie mam zaznaczonego tego pola. Czy mam oddać dysk z powrotem na gwarancję. Bardzo proszę o pomoc.

Pokaż ten smart.A kabel sata wymieniłeś?

Kabel wymieniałem i dalej nic, podpinałem też pod inne wejście kabel oto smart

http://bayimg.com/LAMEEAade

Sprawdź jeszcze co pokazują inne programy,np MHDD,myślę jednak że to błąd w hdtune.

acha