Problem z dyskiem Samsung SP2504c

(Kruspe88) #1

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z jednym z dysków... Na jednej z partycji był kiedyś system, potem z niewyjaśnionych przyczyn nie dało się go usunąć i ta część dysku była nie używana.

Kilka dni temu komputer zaczął mulić, w końcu się zawiesił, a po którejś z kolei próbie restartu, kiedy się udało dysk kompletnie zwariował... Przez jakiś czas jest widoczny, po około 3 minutach znika - nie wykrywa go ani w 'Moim komputerze', ani w 'Zarządzaniu komputerem'... W tej drugiej funkcji udało mi się włączyć formatowanie, jednak przy 79% stanęło i nic więcej... Dodam, że problem leży w partycji, na której był system, bo dwie pozostałe działają bez zarzutu, pod warunkiem, że ich pracy nie zakłóca ta ex-systemowa.

Stosowałem chyba wszystkie programy, które mogły pomóc w naprawie/sprawdzeniu dysku... od ComboFixa do O&O Defrag i nic.

Ja już wyczerpałem wszelkie pomysły więc zwracam się z prośbą o pomoc do ludzi mądrzejszych ode mnie :wink:

Ktoś ma jakiś pomysł?

(JNJN) #2

A system masz dalej zainstalowany na tym dysku na innej partycji ?, czy na innym dysku.

Sprawdź dysk narzędziem producenta dysku.

(Kruspe88) #3

System mam na drugim dysku...

Na stronie Samsunga nie ma programu sprawdzającego dysk

(JNJN) #4

http://www.samsung.com/global/business/ ... _Tool.html

Warto z niego usunąć wszystkie partycje - ma być jak nowy, założyć i sformatować ponownie. Można użyć tego narzędzia producenta do zerowania ( LOW LEVEL FORMAT) danych, później trzeba założyć partycje i sformatować.

(PaPuX) #5

Podaj parametry SMART dysku.

(Kruspe88) #6

wolałbym uniknąć czyszczenia dysku bo na pozostałych partycjach znajduje się spora ilość potrzebnych mi plików...

a testu SMART nie jestem w stanie przeprowadzić... mimo, że dysk został wykryty w trakcie testu EVERESTem to w raporcie działu SMART nic nie pokazał... drugi dysk ma dane, natomiast ten wadliwy nie.