Problem z dyskiem sata

o co z tymi polskimi znakami chodzi? z kontrolera moge korzystac ale wtedy gdy podpięty mam dysk ata i z niego idzie winda, wowczas dysk sata jest odczytany po właczeniu juz sie systemu do konca i jest obok partycji ata(wgrywałem sterownik i dlatego jest widoczny w windzie właczonej). A podczs instalacji windowsa dysk jest widoczny ponieważ jeżeli w czasie włączania kompa wcisne F8 zeby wybrac cdrom albo fdd albo włsnie dysk pisze mi BBS0-st i numerki dysku ale jezli wybiore dysk wtedy wyskoczy w lewym górnym rogu monitora taka biała kreseczka i będzie sobie migaci nic więcej ale to chyba normalne bo na dysku nic nie ma. Ale jeżeli wybiore cdrom w ktorym jest płytka windy to zacznie sie instalacja na początku naciskam F6 i potem pisze ze nalezy nacisnąć “S” aby dodac sterowniki do urządzenia naciskam S(wczesniej wkładam dyskietke ze sterami) i sie pojawiaja do wyboru stery RAID do różnych wind i ATa tez do roznych wind i cokolwiek nie wybiore to i tak wyskakuje ze plik Raid lub Pide wywołał błąd na d:/nt/itd .

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 18:28

oj sorki juz wiem zauwazyłem ze mimo ze pisze ą, ę itd to i tak sie pisze e lub a. Ale nie wiem jak to zmienić:/. Sciągnąłem te stery co mi kolega buzu podał tylko nie wiem za bardzo ktore musze na dyskietke powrzucac? pomoze ktos wybrać?? będe bardzoo wdzięczny;]

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 18:32

yyy teraz juz pisze mi sie normalnie?? :shock:

Piszę po raz ostatni:

  • ustawienie biosu bootowanie :

1 - napęd CD/DVD

2 - dysk systemowy sata/scsi

  • sterowniki do kontrolera PCI muszą być właściwe i do systemu XP

I na koniec - może tak być że płyta główna i kontroler PCI i dysk sata nie współpracują ze sobą i nie zainstalujesz na dysku sata sytemu XP.

Wtedy zostaje załatwić szybki dysk ATA podpiąć pod kontroler IDE płyty i na nim postawić system,zainstalować kontroler PCI i korzystać z dysku sata jako magazyn danych.

Lub kupić płytę z kontrolerem sata.

terowniki mam juz własciwe instalcja idzie dalej ale gdy dojdzie do monentu instalatro ładuje pliki (AMI MEGA RAID) zatrzymje sie i wyskakuje ze plik ini910sys. jest uszkodzony :confused: a moze potrzebuje wina innego? mam xp sp1 a moze sp2?

Spróbuj.

A kompa nie masz czasem kręconego.

Robiłeś reset biosu baterią - wszystko ustawione na standard.

Zmieniałeś slot PCI dla karty kontrolera.

A stacja dyskietek sprawna.

Zmień nośnik na nowy,czyli dyskietkę 1.44 MB.

I to co pisałem wcześniej.

Prawdopodobnie to będzie to.Jak dyski sata to tylko winxp z sp2 .

problem rozwiazny juz od wczoraj smigam wyłacznie na nowym dysku :smiley:

No to fajnie ale mógłbyś chociasz napisać dla potomnych co było problemem. 8)

stery zle pozgrywałem:/ bo trzeba było w całych folderach stery raid i pide a ja wyjmowałem je z folderow i wrzucałem na dyskietke;]

smallville1989 - proszę o używanie polskich znaków w pisowni, bo temat poleci do kosza.