Problem z dyskiem Seagate 1TB SATA

Witam kupiem sobie nowy dysk taki jak w nazwie tematu i mam problem nie wykrywa mi go w ogóle nawet w biosie przed chwilą nawet dokonałem aktualizacji biosu do najnowszej wersji i bez zmian przy startowaniu kompa jak wykrywa urządzenia to strasznie muli na kompie gdzie kupowałem dysk on działa bez problemów moja płyta główna to Asrock K8NF3-VSTA

W pracy mam komputer z tą samą płytą. Kilka tygodni temu próbowaliśmy uruchomić na nim dysk WD o pojemności 1,5TB. Niestety nie dało rady. Tak jak u ciebie, BIOS w ogóle go nie widzi. Płyta ta jest wyposażona w dość stary chipset nForce3 250 i wydaje mi się, że on tu jest przyczyną problemów, bo na nowym komputerze dysk chodził jak należy. Płyta oficjalnie obsługuje tylko SATA pierwszej generacji (1,5GB/s), chociaż z nowszą wersją SATA powinno chodzić, bo nowsze SATA jest kompatybilne wstecz. Powinno, ale jak widać nie zawsze. Ale dyski SATA II pojemności 500 i 750 GB (oba Seagate) chodzą bez problemu.

Spróbuj zaktualiować BIOS płyty głównej (ostatnia wersja to 1.30). Może pomoże. Ale u mnie nie pomogło.

Niektóre dyski SATA mają zworkę, która umożliwia przełączenie je do trybu SATA 1, wtedy może Twój kontroler zobaczy dysk; Seagate 1TB, który niedawno gdzieś instalowałem, miał taką właśnie zworkę - którą musiałem wyjąć, żeby zaczął pracować w trybie SATA 2 :slight_smile:

Pozdrawiam,

Marek

zgadzam się z przedmówcą poszukaj zworki na dysku:)

MaryGave88 , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Inaczej zostanie usunięty. Przeczytaj regulamin.