Problem z dyskiem twardym =s

(Kurakenfaren) #1

Mam problem. Kupilem nowy komputer z dyskiem twardym 250 GB. Chcialem go podizelic na partycje wiec usunolem wszstkie aby samemu dostosowac rozmiary do moich potrzeb. Ale gdy zrobilem 1 partycje ktora miala 130 gb okazalo sie ze komputer jakby nie widzial pozostalych 120 gb ! I nic nie moge z tym zrobic =/ Prosze o pomoc ...

(Troclu) #2

czym dzieliłeś na partycję?

(Kurakenfaren) #3

Instalatorem Windowsa Xp

(Buzderek) #4

Może tak - nie wiem czy pomoże - zainstaluj winde, sterowniki i Partition Magic - dobry jest do tego typu zadań. Dawno temu przy dzieleniu dysków na partycje używałem tylko tego programu. Powinien pomóc. Chyba że ktoś ma lepsze rozwiązanie.

(Joan Sunshine) #5

Mothal na Forum używamy polskich znaków w pisowni i konkretnie tytułujemy tematy - użyj proszę przycisku icon_edit.gif

(Clubbasse207) #6

win xp z sp2 ?

(Gugu007) #7

Winda xp bez sp2 nie widzi dysków większych niż ~128 GB (czasami trzeba zaktualizować BIOS mobo). Użyj płyty WXP z SP2 lub zewnętrznego programu do partycjonowania. :mrgreen:

(system) #8

Proponuje żebyś użył PArtition Magic'a który ma bootladera i pod nim utworzył partycje i pod systemem już powinno być wszystko ok, ale na wszelki wypadek polecam użycie instalatora win XP z SP2.

(Irekxara) #9

Ja bym poleciłGParted :smiley:

ps.

proszę wskażcie mi gdzie Mothal napisał ze niema sp2 :roll:

(floyd) #10

A jeżeli xp bez sp2 to jeszcze zajrzyj tutaj i znajdziesz radę jaki wpis należy umieścić w rejestrze aby duży dysk był widoczny:

http://pamieci.idg.pl/artykuly/39174.html

(system) #11

Rzeczywiśnie nie napisał że nie ma SP2, ale w większości przypadków z którymi spotkałem to takie objawy spowodowane były brakiem SP2 przy instalatorze.

(Clubbasse207) #12

tak szczerze mówiąc to on nic nie napisał jaki ma system ....