Problem z dyskiem twardym =s

Mam problem. Kupilem nowy komputer z dyskiem twardym 250 GB. Chcialem go podizelic na partycje wiec usunolem wszstkie aby samemu dostosowac rozmiary do moich potrzeb. Ale gdy zrobilem 1 partycje ktora miala 130 gb okazalo sie ze komputer jakby nie widzial pozostalych 120 gb ! I nic nie moge z tym zrobic =/ Prosze o pomoc …

czym dzieliłeś na partycję?

Instalatorem Windowsa Xp

Może tak - nie wiem czy pomoże - zainstaluj winde, sterowniki i Partition Magic - dobry jest do tego typu zadań. Dawno temu przy dzieleniu dysków na partycje używałem tylko tego programu. Powinien pomóc. Chyba że ktoś ma lepsze rozwiązanie.

Mothal na Forum używamy polskich znaków w pisowni i konkretnie tytułujemy tematy - użyj proszę przycisku icon_edit.gif

win xp z sp2 ?

Winda xp bez sp2 nie widzi dysków większych niż ~128 GB (czasami trzeba zaktualizować BIOS mobo). Użyj płyty WXP z SP2 lub zewnętrznego programu do partycjonowania. :mrgreen:

Proponuje żebyś użył PArtition Magic’a który ma bootladera i pod nim utworzył partycje i pod systemem już powinno być wszystko ok, ale na wszelki wypadek polecam użycie instalatora win XP z SP2.

Ja bym poleciłGParted :smiley:

ps.

proszę wskażcie mi gdzie Mothal napisał ze niema sp2 :roll:

A jeżeli xp bez sp2 to jeszcze zajrzyj tutaj i znajdziesz radę jaki wpis należy umieścić w rejestrze aby duży dysk był widoczny:

http://pamieci.idg.pl/artykuly/39174.html

Rzeczywiśnie nie napisał że nie ma SP2, ale w większości przypadków z którymi spotkałem to takie objawy spowodowane były brakiem SP2 przy instalatorze.

tak szczerze mówiąc to on nic nie napisał jaki ma system …