Problem z dyskiem twardym wd 750 gb sata II

Mam następujący kłopot z podłączonym dyskiem twardym wd 750 gb a mianowicie nie widać go w oknie mój komputer,w menadżerze urządzeń jest widoczny ,nie mogę go sformatować,zainicjować itd.W menadżerze podane mam że ma on objętość zaledwie 195gb.W biosie jest wszystko ok.Mój system operacyjny to xp x64 sp2,płyta główna asus m3a78-t.Próbowałem już prawie wszystkigo formatować dysk z poziomu instalatora(instalator nie ma dostępu do dysku),zmiany w rejestrze-obsługa dużych dysków ,sprawdzałem kable sata,sposób podłaczenia,i nie chce działać!Być może uszkodzona jest płyta lub dysk ,ale to według mnie mało prawdopodobne.Proszę o pomoc lu jakąś sensowną i konkretną poradę.Z góry dzięki. :?:

Zobacz czy w:

start > uruchom > diskmgmt.msc

jest on widoczny jako miejsce nieprzydzielone, jeśli tak to utwórz z niego partycję i sformatuj go.

Jeżeli to nie pomoże spróbuj również programami Partition Logic oraz gparted

Próbowałem ,ale nie mogę go sformatować a o partycjach nawet nie myślę,zainicjować też nie daję rady pokazuję się informacja o błędzie urządzenia wejścia /wyjścia.Wymienione programy(Partition logic i gparted) nie widzą tego dysku !W biosie wszystko jest ok!

Zobacz programem HD Tune czy dysk nie ma jakiś błędów/nie jest uszkodzony.

Zobacz czy w BIOSIE włączona jest obługa dysków SATA, to jest z tego co pamiętam tryb AHCI.

Ostatecznie spróbuj przeinstalować BIOS, możesz go ściągnąć z tąd: http://support.asus.com/download/downlo … el=M3A78-T

Ew. może to być jakiś nietypowy problem ze sterownikami SATA, możesz również spróbować je ponownie zainstalować, lub zintegrować z płytą instalacyjną windowsa programem nLite; sterowniki masz tu: http://support.asus.com/download/downlo … uage=en-us