Problem z dyskiem twardym - według komputera

Witam wszystkich, mam problem z komputerem podczas uruchamiania kopmputera (gdy powinien zacząć ładować się windows) wyświetla się na jakieś 0,5sek. bluescreen z informacją o uszkodzonym dysku twardym. ostatnio wymieniałem chłodzenie od karty graficznej i wszystkie pasty, ale karta jest sprawna bo sprawdzałem w innym komputerze, dysk twardy też sprawny bez żadnych błędnych czy uszkodzonych klastrów sprawdzany był w innym komputerze i bez żadnego problemu załadował się z niego windows i wszystko chodziło bez najmniejszego problemu. Ramy próbowałem przekładać w różne sloty a nawet brałem z innego komputera ale efekt ten sam… bluescreen przy próbie ładowania się windowsa. chciałęm najpierw wykonać reinstala oprogramowania ale jak instalator załaduje sobie pliki to tez wyskakuje bluesceen i jedyne co to reset komputera, kabel od dysku też zmieniałem na inny i kombinowałem z gniazdami do SATA, to samo robiłem tez z zasilaniem lecz efekt ten sam, bluescreen. Ma ktoś może jakiś pomysł co by mogło być przyczyną takiego “zachowania” się komputera? proszę o jakąś pomoc. komputer jest nowy ma około roku.

Podaj kod Bluescreena.

Napisz jaki masz sprzęt, w tym jaki zasilacz posiadasz.

z kodem bluescreen`a będzie problem bo bluescreen wyświetla się i znika w bardzo a to naprawdę bardzo szybkim tempie ale postaram się jakoś spisać co na nim widnieje albo wrzucę zdjęcie jeśli się uda. a co do sprzętu to tak:

RAM - samsung 2x2GB PC2 - 6400U

Procesor - Intel core 2 quad modelu nie pamiętam dokładnie ale jak będzie bardzo potrzebny do zmyje pastę i spisze model (4x 2,5GHz)

Płyta główna - MSI MS-7366 Ver.2,2

Dysk twardy - Seagate Barracuda 7200.12 ST3500413AS (500GB)

Zasilacz - firmy “No Name” pisze ze niby 500W ale nie wierze w to, napięcia bez żadnego obciązenia (linia 5V - 4,80; linia 12V - 10,30) sprawdzane miernikiem (jak pisałem odpowiedz)

Oprogramowanie - Windows XP Home SP3 oryginał i próby instalacji były z oryginalnej płyty

I tutaj masz chyba rozwiązanie zagadki :wink: Podłącz markowy zasilacz i sprawdź czy komputer poprawnie wystartuje. Nie zaszkodzi również jak przyjrzysz się płycie głównej czy nie ma na niej wybrzuszonych kondensatorów etc.

Jeżeli uda ci się zrobić zdjęcie podczas pojawienia się BSOD będziemy mieli chociaż jakiś punkt zaczepienia, inaczej możemy tylko zgadywać co nie działa.

kondensatory wszystkie są w dobrym stanie. posiadam również zasilacz chieftec GPS-450AA-101A (450W) tylko ze kiedyś zatarł się w nim wentylator i spalił mi kompa ale wymieniłem w nim wentylator i działa napięcia jakie ma to linia 5V - 4,61V; 12V - 10,93V; linia 3,3V - 3,07V

napięcia mierzyłem bez podłączonego sprzętu oczywiście miernikiem.

Dodane 18.05.2013 (So) 11:30

ok idę próbować zrobić fote bluescreena

Dodane 18.05.2013 (So) 11:57

MAM zdjęcie! !!

podczas włączania komputera udało mi się zrobić jedynie zdjęcie *** STOP: 0x0000007B (0x… dalej blescreen już nie wyświetla więcej informacji

znaczy na tym się kończy i chyba powinno być coś dalej ale nawet nie pokazuje sie to na ekranie można powiedzieć ze w tym miejscu ucina się.

Ale próbowałeś podłączać tego Chiefteca, czy tylko piszesz że masz?Jeżeli jest faktycznie sprawny to go podłącz i będzie jasne czy to wina zasilacza noname.

nie wiem czy jest w 100% sprawny w nim zapiekł się wentylator i spalił mi sie przez to wcześniejszy komputer (procek i płyta główna), wymieniłem w nim ten wentylator i używałem go jako zasliczasa do testowania jakiś projektów. i nie wiem czy ma wszystkie linie co idą do płyty głównej sprawne.

To lepiej go nie pchaj do kompa bo nie wiadomo ile pociągnie, jeżeli masz możliwość sprawdź na pożyczonym zasilaczu.Sprawdź najpierw jeszcze ustawienia dysków w biosie, jeżeli masz ustawiony dla dysków tryb 'enhanced" spróbuj najpierw go wyłączyć i daj znać czy to coś zmieniło.

a mógł byś dać info jak mniej więcej będzie opisany dany parametr do wyłączenia o który ci chodziło? nie chce wyłączyć czegoś co by jeszcze bardziej zaszkodziło…

Jak coś to mój BIOS to American Megatrends (chyba, bynajmniej takie jest logo przy włączaniu komputera i na górze BIOSU)

Nie wiem dokładnie jak to u Ciebie wygląda ale przy ustawieniu dysków SATA szukaj czegoś z “enhanced” lub AHCI.

W on-Chip ATA devices mam On-chip SATA Controller ( Mam na Enabled, moge zmienić na Enabled albo Disabled) i RAID mod (mam na AHCI i moge zmienić na IDE, RAID albo AHCI) dysk jest oczywiście na złączu SATA wiec tego do jest do IDE to nie pisze. O to chodziło?

Zmień na IDE, zapisz ustawienia: Save&Exit

ok dziękuje komputer się włączył. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

Dodane 18.05.2013 (So) 12:35

zobacze czy odpali na karcie graficznej bo teraz próby były na zintegrowanej

No to fajno, na przyszłość pomyśl o wymianie zasilacza.

Edit.

Gdybyś w przyszłości chciał korzystać z trybu AHCI :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1861092.html

OK komputerek działa jak wcześniej dziękuje wszystkim zaangażowanym za pomoc i jeśli ktoś z Wrocławia, lub będzie kiedyś to zapraszam każdego kto pomagał na browara (pisać w tedy na PRIV). Dzięki wielkie jeszcze raz.

Pirooman ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.