Problem z dyskiem twardym - zwieszanie i BSoD-y


(SupaMC) #1

Witam, od jakiegoś czasu mój dysk Seagate 200gb st3200827as dziwnie się zachowuje. Co pewien czas ma zwiechy, podczas których nie da się nic zrobic, mysz sie zatrzymuje, klawiatura przestaje być aktywna. Równoczęśnie wyraźnie słychać, jak dysk przestaje pracować, aż w końcu się zatrzymuje całkiem. Po minucie-dwóch, ew. po ręcznej interwencji, zaczyna ponownie się rozkręcać i wszystko wraca do normy. Całość trwa jakieś 2-3 minuty.

Jednoczęśnie - wyjątkowo często pojawiały się BSoD-y (http://wklej.org/id/46485/-już go tu gdzieś wklejałem, od razu uprzedzam - kompa nigdy nie podkręcałem, a co do chłodzenia - stoi bez obudowy, pamięć ram także testowałem - nie wykazała żadnych błędów).

Podłączyłem inny dysk, żeby sprawdzić, czy to na pewno problem dysku, a nie np. zasilacza..Od 2tyg. wszystko działa bez zarzutu..

Co może być tego przyczyną? Czy dysk nadaje się jeszcze do serwisu?


(adam749) #2

Winny może być zasilacz. Napisz jaki masz (marka, model i moc)?


(SupaMC) #3

ale to nie będzie zasilacz - na tym samym kompie, inny dysk radzi sobie bez żadnych problemów !


(Mlajtner) #4

-tak jak powyżej...

--inny dysk potrzebuje innego zasilania...

---więc może jednak zasilacz...


(me@djohnsc) #5

Prawdopodobnie się przegrzewają podzespoły. Kod błędu 0x0000009C=> Błędy systemu Windows (kody BSOD)

Albo coś jest nie tak z dyskiem twardym. Wykonaj analizę SMART dysku twardego


(SupaMC) #6

Nie dopisałem tego - przed tym jak dysk zaczął mi wariować, nie było żadnych problemów między dyskiem a zasilaczem.. jeśli to ma znaczenie w ogóle.

Sprawa z BSoD-ami wyjaśniona. A czym może być spowodowane zachowanie dysku? Myślicie, że jest to do naprawy? Czy lepiej kupić nowy dysk?

Co do smarta - http://wklej.org/id/62059/